Galaxy S4'ün ekranı böyle olabilir!

2013'ün en bomba cebi olmaya aday Galaxy S4'ün ekranına ait heyecan verici bilgiler haberimizde...

S4'ün ekranı böyle olacak!

Son sızıntılar doğru ise ceplerdeki giderek büyüyen ekran trendi, Samsung'un 2013'ün amiral gemisi olacak Galaxy S4'te de kendini gösterecek.

Samsung'un ekran bölümüyle ilgili yol haritası, Galaxy S4'te kullanılacak ekranle ilgili bilgiler veriyor olabilir. Anantech'in ortaya çıkardığı detaylar, Samsung'un 2013'ün birinci çeyreği için 440ppi'lik Full HD ekranlar üreteceğini gösteriyor. Note 2'nin 5.55 inç'lik ekranının devamı olarak gösterilen yeni ekran, üreticilere 2013'ün ilk çeyreğinde sağlanacak.

Ortaya çıkan bu bilgiler ve tarih, 4.99 inç'lik 1080p ekranın 2013'te piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S4'te kullanılabileceğini gösteriyor.

Anantech, yeni ekrandaki bir detaya daha dikkat çekiyor: Web sitesine göre yeni ekran, RGB alt-piksel sıralamasını kullanıyor. Bu ise Galaxy S3'te eleştirilere neden olan teknolojinin terk edilip, çok daha iyi bir teknolojiye geçileceğinin işareti.

Galaxy S4'ün ekranı kavisli mi olacak?

Galaxy S4'ün ekranı kavisli mi olacak?
Kaynak: Anandtech

Samsung, aynı alana daha fazla pikseli sıkıştırmayı başardığı yeni ekran teknolojisinin, aynı zamanda yüzde 25 enerji tasarrufu sağladığını da söylüyor. Dolayısıyla büyüyen ekran boyutunun pil tüketiminde herhangi bir artışa neden olmayacağını düşünebiliriz.

Galaxy S4 için yeni ortaya atılan dikkate değer iddialardan bir tanesi de cihazın kavisli bir ekrana sahip olabileceği. Ekranın alt kısmına doğru kavislenen ekran, bu sayede bir miktar daha fazla veri gösterebilecek. Bu bilgi doğru ise, Samsung'un ceplerde daha önce pek denenmemiş bir yeniliğe imza atabilir. Şirketin prototiplerinde olduğu gibi esnek bir cep ise şimdilik beklenmiyor.

Son olarak Galaxy S4'te yer alacak yeni bir güç tasarrufu modunun pil tüketimini yarıya düşürebileceği iddia ediliyor. Böyle bir mod, muhtemelen şu anki güç tasarrufu modu gibi kullanıcı tarafından etkinleştirilebilecek.

Okuyucu Yorumları