Galaxy S4 ve Note 3 için KitKat geldi!

Galaxy S4 ve Note 3 sahiplerinin beklediği Android 4.4 güncellemesi, sonunda internete sızdı!

Galaxy S4 için 4.4.2 KitKat güncellemesi sızdı!
Kaynak: SamMobile

Samsung'un Galaxy S4 için hazırladığı Android 4.4 güncellemesi, gerçeğe dönüşmeye hiç olmadığı kadar yakın. Güncellemenin I9505XXUFNA1 kodlu test sürümü internete sızmış durumda ve isteyenler, onu indirip cihazlarında deneyebiliyorlar.

İnternete sızan Galaxy S4 Android 4.4.2 güncellemesinin kararlı bir biçimde çalıştığı söyleniyor. Bu, güncellemenin tamamlanmasına çok az zaman kaldığını ve yakın zamanda Galaxy S4'lere dağıtılmaya başlanacağını gösteriyor.

Android 4.2.2 güncellemesi, Galaxy S4'ü biraz daha hızlı hale getiriyor. Yeni işlevleriyse ilk bakışta görmek biraz zor. Samsung, Android 4.2.2'de uyarı çubuğunu saydam KitKat tasarımıyla bütünleştirmiş. Bunun yanında klavye, yatay modda kullanımı kolaylaştıracak biçimde güncellenmiş. Kilit ekranındaysa artık bir kamera kısayolu yer alıyor.

Riske girip Android 4.4.2'yi GT-I9505 model Galaxy S4'lerinde denemek isteyenler, gerekli dosyaları Sammobile'dan edinebilirler.

Bir iyi haber de Galaxy Note 3 için geldi... Haberimizin ikinci sayfasında...

Bir KitKat sızıntısı da Galaxy Note 3 için geldi!

Kaynak: SamMobile

Galaxy S4 için geliştirilen ilk Android 4.4 test sürümünün hemen ardından, bir sızıntı da Galaxy Note 3 için geldi. N9005XXUENA6 kodlu Android 4.4.2 sürümü, Galaxy S4'e gelen sürümle neredeyse aynı yenilikleri içeriyor. 

Arayüzde dikkat çeken en önemli yenilik, bildirim alanındaki kısayolların, yeşilden beyaza dönmüş olması. Performans açısından da önemli bir artış söz konusu. Kilit ekranına eklenen kamera kısayolu ise, Galaxy S4 güncellemesinde de olduğu gibi, kullanıcılara kısa yoldan kameraya ulaşma imkanı sağlıyor.  

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

İşte bu iyi haber ama başlık farklı içerik farklı. Başlığa bakıp okumaya gerek yok güncelleyim dedim habere baktım sıIntı diyor. Sız7ntı oldu başlaktı belirtileydi iyi olurdu

@13 Oca 2014 11:33 arkadaş bir de yazabileydin iyiydi... :)

@13 Oca 2014 13:17 sen kendine bak

Galaxy Note 3 (N9005) için Android KitKat 4.4.2 güncellemesi yayınlanmaya başlamış.Bakalım ne zaman N900 ve N9000Q modelleri için yayınlanmaya başlayacak? 4 gözle bekliyorum :)

N9000q larada hemen gelir ins

Full ne zaman gelicek onu söyleyin siz

N9005 modelleri için Polonya'dan güncelleme başladı.Umarım ülkemiz kullanıcıları içinde (N9000Q kullanıcıları için) hemen gelir.Sabırsızlıkla bekliyorum :)

Arkadaşlar bence pek sevinmeyin, Samsung bana kalırsa reklam amaçlı olarak bu güncellemeleri erken sunuyor ama beraberinde pek yenilik göremiyoruz, çıkan sorunlar ve kullanıcı şikayetlerİ cabası. Ben Sony Xperia Z kullanıyorum, yılbaşında 4.3 sürümüne güncelledim, arayüz tamamen yenilendi, çok farklı bir kamera uygulaması (Z1 ile aynı) geldi, birçok yenilik geldi ve zaten akıcı olan stabil hali daha da iyileşti. Bence Samsung bu güncellemeler üzerinde daha çok çalışıp sürümün nimetlerinden daha çok faydalanmalı ve kullanıcı isteklerini daha çok dikkate almalı.

@tlt007 Ben Galaxy S4'ümü 4.3'e yükselttim ve telefon manyak gibi kasıyor: lock screen widgetlar doğru düzgün çalışmıyor. Notification Center sürekli kitleniyor ve normale dönmesi için telefonu yeniden başlatmama gerekiyor. Bazen telefon kendi kendine kapanıyor :(.

4.4.2 ile başlanılmış habere sonra bir bakmışız 4.2.2 yazıyor sonra bir bakmışız tekrar 4.4.2.

NU AYRIMCILIK NDN TUM S4 VE NOTE 3 ICIN GUNCELLEMEYI NDEN AYNI ANDA SUNMUYORLAR BIRDAHA SAMNSUNG TELEFNMU ASLA VE ASLA ALMIYCAM BOYLE BRSEY YOK YAA GUNCELLEME BEKLIORZ AMA GELMIYOR

@13 Oca 2014 16:39 O bütün Androidlerde var ne yazık ki :( büyük şirketler bizi 2. dünya ülkesi gibi görüyor ne yazık ki...

Ne uğraşıyorsunuz ki nexus 4 diyorum daha açar açmaz 4.4.2 geldi. S3 kullanıcıları benim nedemek istediğimi ve ne hissettiğimi bilirler :-)

Bir şarkı geldi aklıma "Mabel Matiz-Halâ Haber Bekliyorum Senden" Şaka bir yana elimde S4 9500 modeli var. Mevcut güncelleme ise S4 9505 modeli için. Belli ki S4 9505 modeli Samsung için daha öncelikli. Hani garantili olmasa MOD kuracağım telefona o kadar. Yada Google'nin piyasaya sürdüğü bir telefon.

Hemen yapıcam, herkesten önce yapıcam, aha yaptım!!! offf... yine olmadı yaaa :(( (Samsung takliti yaptım)

Google a yazıp bakın bu haberi herkes birbirinden kopyalayıp geçmiş bi kaç günden beri.Nerden anladınız derseniz haber 4.4.2 ile başlayıp 4.2.2 ile devam ediyor.Bedava haber :)

4.2.2 yazmışsınız yanlış olmuş. yanlış yazmışsınız. 4.2.2 çıkalı çok oluyor. 4.4.2 olacak o.

şuan sevinen s4 ve note 3 kullanıcıları sevinin seneye s5 cıkıtıgında gorucem sizi not: s3 kullanıcısı

Gelse nolur gelmese nolur. Android işte. Bugün geliyor dendi mi temmuzu bulur gelmesi. Gelince nolur, telefon sapıtır. Güncelleme hatalarla doludur...bu sefer yama beklersin. Yama peşindeyken yeni güncelleme haberleri çıkmıştır, Rivayet muhteliftir, elinizdeki cihaz artık güncelleme almayacaktır, başka bir habere göre ise sürpriz vardır....bu böyle uzar gider, ergenler delikanlı olur ama Android+Samsung saçmalıkları geleneksel olarak tekrar eder. Çaresi yok mu? var: Windows Phone!

@13 Oca 2014 23:07 sanki windows phone çok madrah bir şeymiş gibi konuşup duruyorsun ordan 2 tane oyun var mağazasında menüde bok gibi aradığın şey bulunmuyor geçmiş oraya androide laf atıyor sen o androide kurban ol ....

@14 Oca 2014 16:04 adamlar en düşük modele bile güncelleme veriyor hemde aylarca güncelleme sözü vererek Windows Phone sağlam geliyor.

@14 Oca 2014 16:04 'Madrah' nedir :) Türkçe'yi iyi kullanmak için eğitim şart diyoruz...

@13 Oca 2014 23:07 windows phone mi 5 para etmez :D lumia 920 kullandım 500 lira zarara verdim en kralı samsung note 3 çok memnunum

Sonunda İnternet'e sızdı gelecek yılda cebinize sızması bekleniyor :D

Yaw gelecek diyorlar hala gelmedi sm n 9000q ya

kilit ekranımda kamera çıkmıştı..daha sonra fabrika ayarlarına döndüm geri açıldığında kmaera ikonu kilit ekranında yoktu.. tekrar geri nasıl getirebilirim

Bugün itibarı ile Samsung Galaxy Note 3 üme yükledim. Yani artık gelmiş ülkemize bi deneyelim bakalım :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir