Galaxy S5 MWC'de mi tanıtılacak?

Galaxy S5 hakkında ortaya atılan son iddiaya göre Samsung, cep için bu geleneğini yıkabilir!

Galaxy S5 MWC'de mi tanıtılacak?
Samsung, MWC'yi bekliyor olabilir

Samsung'un Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC) ağırlığını koyduğu son yıl, Galaxy S2'yi tanıttığı 2011 olmuştu. Koreli dev, o günden bu yana üst seviye telefonlarını ayrı etkinliklerle tanıtıyor.

Ancak firma, bu geleneği Galaxy S5'i bu seneki MWC'de tanıtarak bozabilir. Aslında bu yöndeki söylentiler bir süredir internette dolaşıyor. Samsung tasarım direktörü Dong-hoon Chang'ın verdiği ipucu ise söylentileri güçlendirecek nitelikte. Chang'la Kore'de yapılan bir röportajda yönetici, telefonun yeni bir yapı maddesiyle geleceği ipucunu verdi. Chang'a göre esnek ekran olasılığı ise Samsung tarafından inceleme altına alınmış durumda.

Dedikodulara göre Samsung, Galaxy S4'ün hayal kırıklığı uğratan satışlarının etkisini Galaxy S5 ile kapatmak istiyor. Samsung, Galaxy S5'i gerçekten de MWC'de tanıtırsa şovun tüm gözlerini üzerine toplayabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

S10bile olsa sonun geldi dandroit :)

şu şaçma tasarımını değiştirsin önce. Evet satışlar düşün çünkü insanları salak yerine koyuyorlar. Bilgisayar kadar ram koyup bi işe yaramayan telefonlar çıkarırlarsa olacağı bu. Akıllı telefon diyoruz ama biz birşey yapmazsak ne yapar bu telefonlar ? Firmaların akıllı diye sattıkları bu cihazları gerçekten akıllandırmaları gerek. Örneğin gerçekten akıllı diyebileceğim şu samsungun kulağa götür arasın işlevi vardı sonra gözle kaydır felan ama onları da adam gbi yapamadılar. Boyuna ram artırsın boyuna çözünürlük artırsın ama insanların ceplerindeki paralarda durmadan onlara aksın. Akıl işi değil bu. Donanım yükseltiyor samsung iyi hoş ama onu da beceremiyor. O kadar S modeli çıkardı bi s2 adam gibi telefon peki ya gerisi? LG G2 işte bu yönden tam da istediğim gibi bi telefon. Tasarım, donanım, yazılım olarak bence on numara telefon olmuş. Samsung s10 bile çıkarsa yine de LG G2'nin yanına yaklaşamaz. Ki lg g3'ü çıkaracak yakında piyasaya. Fiyat politikasını G2 de olduğu gibi düşük tutma iyiliğini bizlere yaparsa satışların türkiyede fıryalacağından eminim.

S4'ün satışları neden hayal kırıklığı yaşatmış anlamadım. 2013'ün en çok satılan android telefonu s4'tür 40 milyondan fazla sattı. Samsung'un 100 milyon hedefi zaten saçmalıktı. Bu kadar rakibin olduğu bir piyasada 100 milyon galaxy s serisi satmak zor. S5 40 milyondan fazla satabilirse s4'ü geçmiş olur. Geçeceğini pek zannetmiyorum:) Samsung S4'ün satış rakamlarını 100 milyon değil de 60 milyon olarak tahmin etseydi o zaman yanılmazdı. Uzun lafın kısası S4 hayal kırıklığı değil başarıdır.

peki bu mwc ne zaman 2014 hangi ayında

@06 Oca 2014 12:48 24-27 February 2014, Barcelona

S4'ün hayal kırıklığına uğratan satışları mı? Nereye baksak karşımıza S4 çıkıyor. S4 olmasa bile yine Samsung'un bir akıllı telefonu var insanlarda. Haksızlık yapılmış biraz.

@06 Oca 2014 13:07 Haklısın kardeşim. Bunlar 40 milyon satsalar 40 adet satmışlar gibi ağlarlar. Kendini yüksekte gören, kaldırımda kapaklanıp düşünce gökdelenden düşmüş gibi olur. Bu da ispatı.

@06 Oca 2014 13:07 onu ben de anlamadım hani samsung satışları ile rekor kırıyordu? bilmem kaçıncı ayda bilmem kaç milyon adet satmıştı? bu cümlede bir yanlışlık olabilir.

Popüler Android telefonlar içerisinde (LG, HTC ve SAMSUNG), proğramların ve menünün çalışması değerlendirilirse, bana göre en verimli ve kolay kullanılması olan SAMSUNG. HTC nin tek güzel proğramı, telefon kapalı bile olsa alarmının çalışması. İphone dahil diğerlerinde bu özellik yok. Ancak Samsung' un Touch Wiz menusu hepsinden daha kolay ve anlaşılır.

Hem plastik hem Dandroid. İş yapmaz bu sevgili çöp severler.

samsunga yedirmem paramı.

samsunga yedirmem paramı.

2200 tl den tr girer herhalde?

S5 şi beklitorum elinizi cabuk tutun

şu mali 678 bir çıksın hele sonra görcem ben iphone u

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir