Galaxy S5 ne zaman gelecek?

Galaxy S5 hakkındaki iddialara şimdi de farklı tarihler eklendi... Ama hepsi bu kadar da değil!

Galaxy S5 ne zaman gelecek?

Samsung'un merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S5'in ne zaman piyasaya çıkacağı konusu giderek daha da karmaşık bir hal alıyor. Ama görünen o ki, kesin bir tarih veremesek de, telefon Mart'ın ikinci yarısından Nisan sonuna kadar geçecek 1,5 ay içerisinde karşımızda olacak. Nisan tahmini daha önceki söylentilerde sık sık karşımıza çıkıyordu. Ancak daha önceki tahminlerinde çoğu zaman haklı çıkan İtalyan gazeteci Flavio'nun son tweet'lerine göre, telefonu görmek için Nisan ayını beklemeyeceğiz. Samsung, yeni amiral gemisini Mart ortasında, kendi düzenleyeceği özel bir etkinlikte resmi olarak tanıtacak.

Telefonlarla birlikte giyilebilir cihazlarda da önemli gelişmeler yaşanacak. Samsung, Galaxy Gear'ın yeni sürümünde kaba görüntünün giderildiğini ve daha zarif, daha küçük bir akıllı saatin piyasaya çıkacağının altını çiziyor. 

Galaxy S5 ve Galaxy Gear'ın yanında, Samsung, geçtiğimiz Ekim ayında Güney Kore'de patentlediği bir gözlük teknolojisini de ortaya çıkartabilir. Bu akıllı gözlük, telefonda arayan kişileri ekranda gösterirken, arama yapmaya da izin veriyor. Göz tarama teknolojisi ile de birleşirse, bu gözlük üzerinden telefonları dokunmadan kontrol etmek mümkün olabilecek. 

Samsung, Galaxy S5'in yeni amiral gemisi olarak konumlandırırken, görünüm olarak da farklılaşmasını istiyor. S3'ten S4'e geçerken görünüm olarak büyük bir değişikliğin hissedilmediğini vurgulayan Samsung, S5'te farklı bir tasarım olacağının altını çiziyor. Yeni telefonda metal kasanın kullanılacağı zaten konuşuluyor. Bunun dışında başka farklılıkların da olması bekleniyor. Ancak bu farkların neler olacağı konusunda şu anda bir tahmin yapmak bile oldukça zor...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İsteklerimiz: Metal kasa, Sadece tek fiziksel ama basmak yerine htc'deki gibi dokumatik tuş, 16 mp kamera, 4gb ram, 8 çekirdeği aynı kullandıran bir yapı, daha ince kasa, çıkıntısız bir kamera, süper ince çerçeve, 4000-4500mAh batarya, kablosuz şarj, 64 gb min bellek :) ve birde en fazla 2000 TL olacak. :)

@14 Oca 2014 13:05 bu saydıkların için 3000 tl fiyat biçerler :D hatırlarsan note 3 2100 tlye pisaya sunulmuştu türkiyede :D

@14 Oca 2014 13:05 adamlar maliyetine mi satçak telefonu?

@14 Oca 2014 13:05 2017 de alısın o fiyata

hocam şu sitenizin otomatik yenileme özelliğini devre dışı bıraksanız olmuyor mu? haberlerinizi çevrimdışı kaydedip okuyamıyorum. Sayfa kendini yenilemeye çalışıyor. İnternet olmadığı için boş bir sayfa çıkıyor.

Gozluk icin retina taramasi guzel fikir ama telefonda mantiksizligin dik alasi. Daha yüz tanimayi beceremiyor google retinasi eksik kalsin. Karanlikta isik mi arayacak insanlar gözü tanitmak için.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir