Gecenin bombası: WhatsApp, artık Facebook'un!

Facebook, belki de 2014'ün ilk büyük bombasını patlattı! İşte kimsenin beklemediği müthiş hamle.

Gecenin bombası: WhatsApp, artık Facebook'un!

Facebook, yaptığı resmi açıklama ile, popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın aldığını duyurdu. Tam 16 milyar dolar karşılığında gerçekleşen satın alma işlemi sorasında Facebook, dünyanın belki de en popüler mesajlaşma platformunu eline geçirmiş oluyor.

"Bu adımımızla birlikte, dünyaya sunduğumuz iletişim hizmetlerimizin daha da hızlanacağını biliyoruz" şeklinde bir açıklama yapan Facebook, bugüne kadar görülen en önemli satın almalardan birine de imza atmış oluyor.

WhatsApp, Facebook'un içerisine dahil edilmeyecek ve bağımsız bir platform olarak yoluna devam edecek. Şirketin ortak kurucusu ve CEO'su Jan Koum ise, FacebooK'un yönetim kuruluna dahil olacak.

Aslında bu satın alma, Facebook için bir ilk değil. Dev sosyal ağ, 2 yıl önce de, 1 milyar dolar karşılığında Instagram'ı satın almıştı. O dönem için önemli bir olay olan Instagram adımı, bugün, 16 milyon dolarlık anlaşmanın yanında tabii ki sönük kalıyor. Yine de Instagram'ın satın alınması, Facebook adına çok büyük bir işti; bunu kabul etmeliyiz.

Bu arada, Facebook Messenger'ın da ayrı bir platform olarak yaşamayı sürdüreceği söyleniyor. Yani Facebook, hem WhatsApp ile, hem de Messenger ile iki ayrı platformu aynı anda elinde tutuyor olacak. Tabi yakın gelecekte, iki platform arasında bir bağ kurulması, herhalde kimseyi şaşırtmayacaktır...

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Bi kere Android Play'de bedava ama tmm mı :s

@20 Şub 2014 01:18 Ergen ?

Whatsapp için son yaklaşıyor o zaman..

Reklamlı whatsapp yakındır beyler bayanlar

iki uygulama arasında bir bağ olursa whatsapp biter NET.

vay be şaşırdımmm

Whoooo ?? Birleşsin Tabi

olamaz ya.....

Mark işini biliyor

whatsapp artık benim için bitmiştir

Batıracak whatsappı

BBM Channel tarzı bir şeyler yapmaya kalkışacak galiba Whatsapp'ın ilk yenilikleri de Whatsapp'ta olan kişilerin Facebook paylaşımlarını BBM Channel gibi bir alanda görüntüleyip yorum vs yapabileceğiz gibi görünüyor. Kısacası Whatsapp sade olduğu için bu denli sevilen bir program oldu.Sade ve basit

bir koordinasyon olacak aralarında tabi

whatsapp a su an nokta koyuyorum

whatsapp ı hemen siliyoruuum....ve sildim

Whatsapp'ı siliyorum diyen insanlar şu an da halen bu uygulamayı kullanıyordur emin olun ve kullanmaya da devam edecekler.!

Vay be gerçekten bomba haber

19 milyar doları adam boşa vermiyor,bizim troller çoğunluğu ergen tabi burda saçmalamaya başlamışlar :)))

of şimdi başlar reklam bilmemne diye...

line mı indirek?

google hangout :)

Sen de yorum yaz