Googel Glass'a "karizmatik" yenilik!

Google'ın gözlüğü Glass'ı takınca komik görünmekten korkanlara, çok iyi bir haber geldi!

  • Cem Şancı
Googel Glass'a "karizmatik" yenilik!

Lüks gözlük üreticisi Luxoticca ile işbirliği yapacağını açıklayan Google'ın, "geleceğin Glass'ı bugünkülerden farklı görünecek" yorumu kafaları karıştırdı.

Ray Ban ve Oakley markalarının da sahibi olan Luxoticca'nın Google'ın bir tülü "moda" haline getiremediği ve bu yüzden de piyasaya çıktığında büyük hayal kırıklığı yaşatacağını düşündüğü Glass'a etkileyici bir görünüm kazandırmak için çalışacağı düşünülüyor.

Henüz firmanın nasıl bir format üzerine yoğunlaşacağı belli değil ama ürün yelpazesinde dünyanın en "karizmatik" gözlüklerini barındıran Luxoticca'nın tasarlayacağı yeni Google Glass'ın daha etkileyici görüneceğini tahmin etmek zor değil.

Google resmi blogunda, şu anda geliştiricilerin elinde olan "explorer" model Google Glass'ların, "cilalanmamış prototip" versiyonlar olduğunu açıklaması da Google'ın bu tasarımdan memnun olmadığı ve yeni bir tasarımın peşinde olduğunu ispatlıyor. Dünyanın her köşesinden Google Glass'ı deneyenlerin veya onu inceleyenlerin yorumları, bu gözlükle sokaklarda dolaşanların 80'li yılların ucuz B Movie'lerinde yer alan Cyborg karakterlere benzediği yönünde yoğunlaşıyor. Dolayısıyla Google neredeyse cast ajanslarında bulduğu her güzel mankene Google Glass taktırıp moda çekimleri yaptırsa da bir türlü kamuoyunda Glass ürününü karizmatik bir imaja oturtmayı başarabilmiş değil. Sonunda da yenilgiyi kabul ederek tasarım işini kendini kanıtlamış modacıların eline bırakmış gibi görünüyor. Bakalım yakında Ray Ban imzalı Google Glass'lar ortaya çıktığında nasıl görünecekler?

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

tamam artık ray ban yapıyosa tasarımı belli oldu cem yılmaz etmişliği acımız büyük :D

Olan raybanlarada takilabilecekse ne mutlu bize ama eger bu isi rayban birakirlarsa fiyatini tahmin dahi edemiyorum herhalde dokunmaya korkariz alete

Dışarıdan bakıldığında kabak gibi belli olduğu için, şimdiden binlerce yerde yasaklanınca, milletin ayıkamıyacağı bir tasarım peşine düştüler. Yine kalın çerçeveli kadın gözlükleri gibi tasarımlar olacağı şimdiden belli. Ama bu işte her zamanki olduğu gibi kullanıcılar lehine değil, şirketin daha çok insana bulaşması için yapılan hareketlerden...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost