Google+'a geniş kapak fotoğrafı yeniliği

Facebook dev bir etkinlikle yeniliklerini tanıtırken, Google+ da boş durmadı. İşte yenilikler...

Google+'a geniş kapak fotoğrafı yeniliği

Facebook, yeni tasarımını renkli bir etkinlikle tanıtırken, Google+, yaptığı yenilikleri sessiz sedasız hayata geçirmeyi seçti. Google, kaç kişinin kullandığı sıkça tartışılan sosyal ağı Google+'ta yaptığı bir yenilikle artık daha büyük kapak fotoğrafları yüklemenize izin verecek. Bunun yanında arayüze eklenen yeni bir sekme de var.

Sol tarafa eklenen yeni "Local Reviews" sekmesi, size etrafınızdaki restoranlar ve çeşitli mekanlar hakkında konuşma şansı tanıyor. Bu özelliğin zaman içinde Maps gibi diğer Google hizmetlerine gelme olasılığı da var.

Diğer yenilik olan büyük kapak fotoğrafları işlevi ise iddiaya göre kullanıcıların isteği üzerine eklenmiş bulunuyor. Bu yenilik sayesinde Google+ sayfanızın tepesine 16x9'luk geniş ekran çözünürlüklü bir resim yerleştirebiliyorsunuz. Gözden geçirilen Hakkında bölümü de renk kodlu farklı bölümlere ayrılmış bulunuyor.

Kademeli olarak sunulan yeniliklerin önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm Google+ kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google+ nın yeni hali çok pratik ve iyi olmuş, hoş bir görüntü ve sadelik katmış. Google+ yavaş yavaş sosyal platformlarda ön planlarda görünmeye başlayacak. Ancak önce kendisine özgü farklı bir eklenti ihtiyacı var gibi gözüküyor. Özellikleri şu an sadece facebook' a karşılık gelcek şekilde. Farklı, yeni, küçük bir eklentiyle parlama yapması gerek.

@08 Mar 2013 19:47 sen yapsana onu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir