Google, bu kez eski dostuna kucak açıyor!

İlk Nexus 10'u Samsung ile üreten Google, ikinci Nexus 10 için bakın kiminle çalışacak...

Eski dostlar tekrar bir arada

Yeni Nexus 10 2014 tablet, bir iddiaya göre HTC tarafından üretilecek. Her ne kadar firma Google ile ortaklık kurmamış ya da bugüne kadar yeni bir tablet üretmemiş olsa da öyle görünüyor ki yeni projede onun ismi yer alacak.

Tayvanlı firma, en son HTC One akıllı telefonu ile kendisinden büyük ölçüde bahsedilmesine sebep olmuştu. DigiTimes'dan gelen ve kaynağı belli olmayan habere göre, Nexus 10'nun yeni jenerasyon modeli, HTC tarafından üretilecek. Haberi dedikodu olmaktan bir adım daha ileriye taşıyan olaysa, bir süre önce HTC'nin Google markalı, 10 inç ebatında tablet yapabilmek için telif hakkı aldığı yönündeki söylentiyle muazzam şekilde kesişmesi oldu. Eğer tüm bu bağlantılar doğruysa, şu anda Nexus 10 ile piyasada olan Samsung'un tüm görevleri, Nexus 10 2014 ile birlikte HTC'ye geçecek demektir.

HTC ve Google tarafına baktığımız zaman, 2010 yılında ürettikleri Nexus One isimli telefondan başka bir Nexus cihazı üretmediklerini görüyoruz. Google, 2012 yılı içerisinde HTC'ye 7 inçlik bir tablet için başvurmuş, HTC tarafıysa teklifi reddetmişti ki DigiTimes ve birçok teknoloji sitesine göre HTC bu hareketi Asus'a açık kapı bırakmak için yaptı. Firmanın teklifi geri çevirmesindeki en büyük etkense, şüphesiz 2011 yılında ürettiği 7 inçlik HTC Flyer ve 10 inçlik HTC Jetstream isimli ürünlerin, hiçbir dikkat çekmeyi başaramayarak firmaya sadece zarar vermesi oldu.

Okuyucu Yorumları