Google, bu uygulamanın da fişini çekti!

Google, sadece 3 ay önce satın aldığı bu önemli hizmeti kapatacağını açıkladı; herkesi şaşırttı!

  • Cem Şancı
Bump'ın fişini de çektiler!

Google, birkaç ay önce, popüler mobil dosya paylaşım uygulaması Bump ve Flock'ı geliştiren yazılımevini satın almıştı. Dolayısıyla bu iki popüler paylaşım uygulaması da Google'ın olmuştu. Bump ve Flock, akıllı telefonların birbirine dokunması vasıtasıyla fotoğraf ve video paylaşmasını mümkün kılıyordu.

Ancak Google şimdi, bu iki uygulamayı kapatacağını duyurdu. Ocak ayı sonunda uygulamalar Android ve Apple marketten çekilecek ve tüm kullanıcı hesapları da silinecek. Böylece uygulamayı indirmiş olanlar dahi artık kullanmaya devam edemeyecek. 

Uygulamanın geliştiricileri de şu anda Google'da aktif olarak çalışmaya devam ediyorlar ve yaptıkları açıklamada, Google'da heyecan verici başka bir proje üzerinde çalıştıklarını ve Bump ile Flock'ın artık misyonlarını doldurduğunu vurguladılar. Tahminlerimize göre, Google Bump'ı satın aldıktan sonra bu popüler uygulamayı Google+ servisine adapte etmek istemiş olabilir. 

İnsanların Bump-vari fotoğraf paylaşmak için Google+ uygulamasını indirip partilerde, sosyal ortamlarda, Google+ uygulamasını açmaları, Google'ın sosyal ağı için çok büyük bir gelişim anlamına gelecek. Ancak bunun için Bump'ın ve Flock'ın piyasadan tamamen silinmesi gerektiğini tahmin etmek zor değil. Dolayısıyla, bu kadar popüler iki uygulamaya büyük yatırım yaptıktan birkaç ay sonra Google'ın iki uygulamayı da yok etmek istemesinin nedeni, uygulamaların temel yapılarını kendi servislerine adapte etmesi gibi görülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

iphone larda NFC yok, bump nasil calisiyor. Haberde ki resim fotomontajini chip mi hazirladi?

@02 Oca 2014 15:33 Bu uygulama ilginç bir şekilde NFC bulunmayan iphone ve android cihazlarda çalışabiliyor. Kanıtı da NFC chip i bulunmayan galaxy s2'de de çalışması. Araştır marketlerde nasıl çalıştığını anlarsın ;)

@02 Oca 2014 15:33 bump nfc ile değil, internet üzerinden çalışıyor...

Son iki paragrafta anlatılmak istenen bir cümle ile anlatılabilirdi. 5 cümle yazarak aynı şeyleri tekrar etmişsiniz. sıkıcı olmuş biraz.

ne adaptasyonu yahu Google yine aynı taktiği yapmış: rakibini geçemiyorsan satın al ve öyle öldür..

Büyük ihtimalle İphone kullananlar yararlanamasın diye yapmıştır.. Androidin yeni telefonlarda zaten nfc var..

Bump uygulaması NFC'yle alakalı değil salak, internet üzerinden birbirlerine veri gönderiyolar. Çarpıştırma sadece telefonların birbirlerini tanıması için.

iphonum var google ile hic isim olmaz

Bump ın, en güzel özelliği iphone dan telefonuma bluetooth ile paylaşım yapamadığımzda açıp, tek sallamayla resimleri müzikleri yollayabilmekti.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost