Google, Glass'la bunları yapmayın diyor!

Google, akıllı gözlüğü Glass'la neler yapabileceğinizi değil, neler yapmamanız gerektiğini listeledi

"Glasshole" olmayın!

Google'ın merakla beklenen akıllı gözlüğü hakkında yakın zamanda yeni bir terim ortaya çıkmıştı: "Glasshole"

"Glasshole" terimi, Google Glass'ı insanların mahremiyetine saygı göstermeden kullanan insanları anlatıyor ve Google'ın en korktuğu şey de "Glasshole"ların artması. Zira, bar, kafe, restoran, gece kulübü, spor salonu gibi pek çok işletme Google Glass'ın müşterilerin mahremiyeti için tehdit oluşturduğunu düşünerek, kullanımına yasak getiriyor. Bu da Google'ın ürününün daha piyasaya çıkmadan ölmesi anlamına geliyor.

Google, halkın gözünde Glass'ın imajını yüksek tutmak içinse her şeyi yapıyor. Heyecanlı spor videoları çekiyor, Google Glass kullanan çok güzel kadınların fotoğraflarını internette yayıyor ve cihazın imajını yükseltmeye çalışıyor. Şimdiki girişimi ise, insanları bilinçli Glass kullanmaya teşvik etmek için hazırlanmış bir rehber. Bu rehberde Google kullanıcılara, insanların nefretini çekebilecek hareketlerden uzak durmaları tavsiyesinde bulunuyor.

İşte Google'ıun tavsiye ettiği ve etmediği hareketler. haberimizin ikinci sayfasında...

Yapabilecekleriniz, yapmamanız gerekenler!

Yapabilecekleriniz, yapmamanız gerekenler!

-Arkadaşlarınızla dünyayı keşfe çıkın. Gözlüğünüzle gezdiğiniz, gördüğünüz tarihi ve doğal mekanları kayıt altına alın, sosyal medyada paylaşın.

-Glass'ın ses kontrol özelliğinin avantajlarını kullanın. Ona sesle kumanda ederken eliniz size kalacaktır. Golf oynayabilir, yemek yapabilir, plaj voleybolu oynayabilirsiniz.

- İnsanların videolarını ve fotoğraflarını çekerken onlardan izin isteyin.

Bunları asla yapmayın:

- Glass'ı 24 saat kullanmayın. Bu gözlerinizin çok yorulmasına neden olur ve çevrenizde de garip görünebilirsiniz. Onu sadece ihtiyacınız halinde kullanın.

- Bir "Glasshole" olmayın. Başkalarının haklarına ve mahremiyetine saygı gösterin. Kamera ve telefonların yasak olduğu mekanlarda Google Glass'ı kullanmayın. Telefonların kapatılması istenen sinema gibi mekanlarda, Google Glass'ı da kapatın.

Okuyucu Yorumları