"Google'ın avlanmak yok teklifini reddettik"

Google'ın Facebook'a önerdiği ilginç "av yasak" anlaşması, Facebook'un pek de hoşuna gitmedi!

"Google'ın 'avlanmak yok' teklifini reddettik"

Facebook COO'su Sheryl Sandberg, Pazartesi günü yaptığı açıklamada sosyal devin, Google'da çalışan mühendisleri ele geçirme çabalarına yönelik teklif ettiği "avlanmak yasak" anlaşmasını reddettiklerini söyledi.

Sandberg, ABD mahkemesine gönderdiği yazılı tanıklık ifadesinde Google yöneticileriyle buluştuğunu söyledi. Sandberg'in iddiasına göre Google, Facebook'un Google mühendislerini daha yüksek maaşlarla işe alma çabalarından vazgeçmesini istedi. Ancak Sandberg, mahkemeye yaptığı açıklamada Google'ın bu isteğini geri çevirdiğini, bunun işi hak eden adayların iş fırsatlarını azaltacağını söyledi.

"Avlanmak yasak" anlaşmaları iddiaları, şu sıralar San Jose mahkemesinde değerlendiriliyor. Davada çalışanlarının rakipler tarafından kapılmasını engellediği iddia edilen başka büyük teknoloji firmalarının da isimleri geçiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ancak google böyle anlamsız ve acemice tekliflerde bulunabilir. avlanmak yasak diyeceğine çalışanlarına daha yüksek maaş verip gitmelerini engellemek daha iyi bir çözüm olur başka firmalara boş laf etmek yerine

@26 Mar 2014 20:49 yine facebook'un daha yüksek maaş teklif etmesini nasıl engelleyeceksin?

@26 Mar 2014 23:29 En yükseğini sen vererek :) Boş boş konuşuyorsun sana çalıştığın yerden 2 misli maaşla başka bir iş teklif etseler ve kabul etmeni mahkeme kararı ile engelleseler ?

Adamlar evreni şekillendiriyor bizimkilerde hala saçmalık peşinde koşuyor ah türkiyem ah

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir