Google Now sonunda Chrome Canary'ye geldi

Chrome'un bir sonraki sürümü, uzun zamandır beklenen bu özellikle birlikte gelecek!

Google Now sonunda Chrome Canary'ye geldi

Bir yıldan uzun süredir PC'lere gelmesi beklenen Google Now, sonunda Chrome'un "deneysel" alpha yapılarında kendini gösterdi.

Dijital yardımcı, Windows ve Mac için yayınlanan en son Chrome Canary yapılarında denenebiliyor. Google Now'u etkinleştirmek için önce Google hesabınıza oturum açtığınızdan emin olun. Ardından adres çubuğuna chrome://flags/#enable-google-now adresini kopyalayıp yapıştırın ve Enter'a basın. Açılan sayfada sarı renkle vurgulanan "Google Now Mac, Windows, Chrome OS" başlığının altında "Etkin" seçeneğini seçin. Şimdi sayfanın en altına kaydırın ve "Şimdi Yeniden Başlat" düğmesine basarak Chrome'u baştan başlatın.

Bu işlemin ardından Google Now'u görebilmek için görev çubuğundaki sistem bölümünde Chrome uyarıları simgesine tıklamanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda Google Now kartları sağ alt köşede görünür hale geliyor. Google Now kartları Chrome'dan bağımsız olarak çalıştığından, web tarayıcınız kapalıyken bile onları kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bununla birlikte telefonda sunulan kart sayısına göre masaüstünde daha az karta sahipsiniz. Hizmeti kullanabilmeniz için Android veya iOS'ta da Google Now'u kullanıyor olmanız gerekiyor.

https://www.chip.com.tr/blog/selcuk/google-now-turkiye-de-nasil-kullanilir_8258.html

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu chipin sorunu ne 3 gündür reklamdan haberleri okuyamıyoruz kimse takmıyor mu bizi aaaaaaaa

@18 Oca 2014 13:43 Chrome ve AdBlock, kafa rahat

hala acemi gugıldan yine gereksiz ötesi bir özellik. şaşıran var mı?...

@18 Oca 2014 15:08 asıl acemi sensin...

o dediğiniz google now Türkiye de yok boşuna vermesinler telefon bağrıyor ülkeniz kullanılamıyor diye saçma bişey

güzel anlatılmış ancak cahil cühela var burada şu yazanları resimli olarak ya da videolu anlatılsaydı iyi olurdu Bu işlemin ardından Google Now'u görebilmek için görev çubuğundaki sistem bölümünde Chrome uyarıları simgesine tıklamanız gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir