Güncelleme, Windows 7 Dosya Paylaşımını Bozdu

Microsoft'un Windows 7 için yayınladığı bir güvenlik güncellemesi, işletim sisteminin bazı ağ yeteneklerini yok etti!

Güncelleme, Windows 7 Dosya Paylaşımını Bozdu

Microsoft'un Windows 7 için yayınladığı bir yama, işletim sisteminin ağ bağlantısıyla ilgili bazı sorunlar yaşamasına neden oldu.

Ocak 2019 aylık güncellemelerinin bir parçası olan güncelleme (KB4480970), bir dizi güvenlik sorununu ortadan kaldırıyordu. Ancak güncellemeyi Windows 7'de (veya Windows 2008 R2 Server) yükleyenler, SMBv2 ağlarında, yani Microsoft'un dosya paylaşım protokolünde sorun yaşamaya başladılar. Reddit'teki bu konuşmalar, güncellemenin işlevi çökerttiğini söylüyor.

Sorundan etkilenen kullanıcılar, güncellemeyi kaldırarak sorunu çözdüklerini söylüyorlar. Bunun ideal bir çözüm olmadığı kesin, çünkü güncellemenin önemli güvenlik açıklarını kapattığı biliniyor. Kayıt defterinde yapılacak bir değişiklikle sorunu onarmanın mümkün olduğu söyleniyor, ancak bu çözüm herkes için işe yaramıyor.

Reddit'teki bilgilere göre Microsoft, şu an sorunu inceliyor. Firmanın sorunla ilgili çözümü hızla sunmasını umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Linux Mint Kullanın.Bırakın artık şu windows u.1 hafta kullanın emin olun bunca zaman niye windows kullanmışız diyeceksiniz.Virüs yok,fidye virüsü yok,hacklenmek yok,sistem çökmesi yok,windows un bilgisayarı sömürmesi yok,bilgisayarın tüm performansı size kalsın.Basit,stabil ve çok güvenli.Gerçek bilgisayar kullanımın keyfini yaşayın.Dakikalarca süren güncelleme zahmeti yok.En önemlisi bence bu.LINUX MINT kullanın kafanız rahat olsun.

@10 Ocak 2019 21:03 İş dünyası Windows kullanmak zorunda; çünkü Linux'ta yazılım eksikliği sorunu var ve Wine da ne yazık ki bu sorunu çözemiyor ama sade kullancılara ben de Linux'u tavsiye ederim.

büyük kurumlarda linux u son kullanıcının önüne öyle kolay kolay sunamazsın deneyenler bile sonunda windows a geri döndü .

Sen de yorum yaz