Günsan Elektrik enerji ölçen yeni akıllı prizini tanıttı

Günsan Elektrik, yeni akıllı prizini kullanıcıların beğenisine sundu. Hem enerji hem de zaman tasarrufu sağladığı iddia edilen Günsan Smart Priz'e bağlanan tüm cihazlar, istenilen şekilde programlanabiliyor ve akıllı telefonlar ile her yerden açılıp kapatılabiliyor.

Günsan Elektrik enerji ölçen yeni akıllı prizini tanıttı

Günsan Elektrik, uzaktan yönetilebilme özelliği ile ön plana çıkan Günsan Smart Priz'i müşterilerinin beğenisine sundu. Küçük tasarımı ve GG Smart uygulaması sayesinde kolayca kurulabilen priz; “Ütüyü prizde mi unuttum, ışık açık mı kaldı” gibi sorularına son vermeyi hedefliyor.

Hızlı kurulumu ile öne çıkan Günsan Smart Priz, yaşam alanlarında aktif kullanım olmadığı zamanlarda gereksiz enerji kaybı yaşatan cihazların elektrik tüketimini sıfırlamaya yardımcı olmayı amaçlıyor. Priz üzerinde yer alan tuş ile kolayca açılıp kapanabilen ürün, Android ve iOS destekli GG Smart uygulamasının zamanlayıcı özelliği sayesinde televizyon, ısıtıcı, kahve makinesi gibi ürünleri uzaktan yönetmeye imkan sağlıyor. Örneğin, akıllı TV’nin her gece 24 ile sabah 08 arasında tamamen kapalı olması programlanarak, bu saatler arasındaki elektrik tüketimini sıfırlarken, dışarı çıkarken prizde unutulan ütünün kapatılmasını sağlayarak yangın tehlikesinin önüne geçilebiliyor.

Google Asistan ve Amazon Alexa destekli olan akıllı priz, ses ile de yönetilebiliyor. “Akıllı prizi çalıştır” veya “Işığı kapat” gibi sesli komutlar ile cihazlar açılıp kapatılabiliyor. Takvim özelliği ise cihazın çektiği akım gücü ve harcanan enerji miktarı verileri sayesinde tasarruf yapmaya imkan tanıyor. Uygulamadaki aile paylaşımı özelliği ise akıllı cihazları birden fazla telefondan kontrol edebilmeyi sağlıyor.