Herhangi Bir Program "Her zaman üste" Nasıl Alınır?

Windows'ta sadece Görev Yöneticisi'ne has bu özelliği, diğer programlar için nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz...

Herhangi Bir Program "Her zaman üste" Nasıl Alınır?

Windows 10 büyük güncellemelerle büyük yol kat etmiş olsa da, ana akım işletim sistemi hala mükemmel olmaktan uzak. Örneğin, şu an hala bir programı "her zaman üstte" yapmanın bir yolu yok, bunu ancak üçüncü parti uygulamalarla gerçekleştirebilirsiniz. Neyse ki bu konuda oldukça başarılı bir program var: WindowsTop.

Bu uygulama sayesinde istediğiniz herhangi bir programı sürekli olarak diğer pencerelerin üstünde tutabilirsiniz. WindowsTop, programlar ve pencereler arasında geçiş yaparken sürekli gözetlemeniz veya kullanmanız gereken önemli bir pencerenin geri plana gitmesini önlemek konusunda size yardımcı oluyor.

Ancak bu programın bir kaç ilginç özelliği daha var. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra tüm pencerelerin isim çubuğubda, onları en yukarı alabilmenizi için bir tuş olduğunu fark edeceksiniz. Program ayrıca bu kullanışlı üç özelliği de sunuyor:

  1. Opaklık: İsterseniz en üstteki pencereyi saydamlaştırabilirsiniz. Eğer "Enable Click Through" seçeneğini aktifleştirirseniz, en üstteki pencere dokunulmaz hale gelecektir.
  2. Shrink: Bir programı küçültmek yerine Shrink özelliğini kullanarak programları ufacık hale getirebilirsiniz. Bu sayede çok az yer kaplamalarını ama yine de görünür olmalarını sağlayabilirsiniz.
  3. Karanlık Mod: Dark Mode sayesinde ekranınızın renklerini tersine çevirerek gece çalışmaya daha müsait bir ışık oranına sahip olabilirsiniz.

WindowsTop tamamen ücretsiz bir yazılım.

WindowTop - Set any window to be on top (Pin window)! (Link to download at the description)WindowTop - Set any window to be on top (Pin window)! (Link to download at the description)
Download from here: Easly set any window on top, just move the mouse to the top area of the window. a small button will show up - click on it and you will see the "SET TOP" option. In addition you also have "SET OPACITY", and SET CLICK THROUGH WINDOW -- Very useful in combination! Also, you have "SET DARK" - click this button to make the window darker. it will eliminate all the bright white from the window. Use it if you can't white light. NEW: the shrink feature - now you can minimize windows in new form! too many minimized windows in the taskbar? have a big mess in the taskbar? you can minimize windows in a way that they will not shown on the taskbar. they will become to small squares that stay on top. each square is minimized window (in this innovative way). Now you have new space to minimize your windows! not only the taskbar but also the screen itself.

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir