Herkes Microsoft'u suçladı; ama...

Win 8 şikayetlerini konu alan Windows 8 uygulaması buhar oldu. Herkes Microsoft'u suçladı. Ama...

Herkes Microsoft'u suçladı; ama...

Henüz birkaç hafta önce Windows Store'da kendisine yer bulan ücretsiz Windows 8 Complaints uygulaması artık yok. Windows 8 kullanıcılarının işletim sistemiyle ilgili şikayetlerini, karşılaştıkları sorunları ve yapılmasını bekledikleri değişiklikleri paylaştığı uygulama, sertifika gerekliliklerine uygun olduğu için Windows Store'da yer bulabilmişti.

Ama nedense uygulama, geçtiğimiz gün online mağazadan buhar olup uçtu. Uygulama tanımında, "Windows 8'i neden sevmediğinizi belirtin ve başkalarının düşüncelerini öğrenerek bu konuda yeni fikirler edinin" gibi ifadeler yer alıyordu ve herkes, Microsoft'un uygulamayı bu yüzden mağazadan attığını konuşmaya başladı.

Ama işin aslı, uygulamanın geliştiricisi sürpriz bir açıklama yaptığında ortaya çıktı. Geliştirici, uygulamayı kendisinin geri çektiğini duyurdu. Açıklamada Microsoft'u sevdiğine değinen geliştirici, uygulamayı, sorunların paylaşılmasından çok, bir kavga ortamına dönüşmesi nedeniyle mağazadan kaldırdığını duyurdu.

Açıklamada geçen "Microsoft is not an evil company like Apple and Google", yani "Microsoft, Apple ve Google gibi şeytani bir şirket değil" sözleri ise, sanırız ilerleyen günlerde çok konuşulacak...

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Microsoft şeytani değil mi? Apple hiç sevmem ama Microsoft'u da sevdiğim söylenemez.

Son söz doğru bence ama googleyi buna katamayız

Komikmiş yönetici kardeş :D

evet doğru tabi.ne yazıkki biz insanlar adam gibi yorum ve geribildirim yazmasını bilmiyoruz

adam şleri derecece LSD kullanıcısı olmalı asıl şeytani bir şirket Microsoft ve Apple eleman uçarken gerçekle hayali ayırt edemiyor...

Microsoft, Apple, Google, Facebook, Twitter. Bunlar bir ağacın dalları, ve evet şeytani amaçları var, ve evet tepki göstermeyenler çoğaldıkça kullanıcılarını kendilerine bağımlı hale getirip insan köleleştirmeye devam edecekler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir