HTC, Apple'ı iki patentle vurdu

Patent davalarının bir numaralı kahramanı Apple, şimdi de HTC ile uğraşmak zorunda...

HTC, Apple'ı iki patentle vurdu

Apple ile Samsung arasındaki patent savaşı kadar uzun ve karmaşık olmasa da, HTC de patent konusunda Apple'a karşı başlattığı harekatı tırmandırıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde iki patentin daha ihlal edildiği iddiasıyla mahkemeye başvurdu.

Sözkonusu patentler aslında HP'ye aitti, ancak HTC bunları kısa süre önce satın almıştı. Şirket Apple'ın, Remote Desktop ve Apple Profil Yöneticisi'ndeki özellikler ile bazı başka gömülü ağ özelliklerin patentleri ihlal ettiği iddiasında. Bu patentlere konu olan teknolojiler, Apple'ın işletim sistemleri iOS ve MacOS X'de kullanılıyor.

Eğer mahkeme sonucunda HTC haklı bulunursa, iOS ve MacOS X kullanan pek çok Apple ürünün yasaklanması bile sözkonusu olabilir. Bekleyelim ve görelim...

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ee boşuna gülme boşuna gelir başına dememişler. Samsung un kuyusunu kazmak için dava üstüne dava açtı. Şimdi kendi hesap versin!

@20 Tem 2012 18:53 bu davalarda apple haklı da o yüzden samsungun bir sürü cihazının satışı yasaklanıyor..

htc seninle gurur duydum şu anda

allah mustakımınızı versin akşam akşam iyi güldüm :) hetece kim epıla vurmak kim ya :)

htc de kendini ne sanıyosa :D

Bir şey olacağını zannetmiyorum.

Apple fanboyları bakın adalet yerini bulurmuş inşAllah Apple tez zamanda batarda kurtuluruz...

@dabbe1 kopyala yapıştır mı yapıyosun artık :D

HTC kimmiş diyen arkadaşlar neye dayanarak söylüyorlar. Apple herkese patent davaları açıp bu işten de para kazanmaya çalışınca haklı olacak da ona açılan tüm davalar haksız mı olacak? Apple babanızın şirketi değilse dert etmeyin, eğer mahkeme sonucuna göre kendi ihlal ettiği patent varsa bunun da cezasını çekmek zorunda. Aynı şey sadece Apple değil Samsung, HTC ve diğer markalar için de geçerli. Ancak ben de yasaklama olacağını sanmıyorum, belli bir miktar paraya anlaşırlar.

Htc yi niye bu kadar küçümsediniz :D bence o da geleceğin güçlü isimlerinden birisi haline gelecek.

patentiniz batsın emi hani özgürlük hani teknoloji ilerlmesi herşeyi kendinize saklayın icat ediyosunuz bırakın başkları da kullansın belki daha da geliştirirler biz kullanıcalar da daha iyi deneyimler ediniriz ama nerde anca tekelci zihniyet paten davası açan bütün markalardan nefret ediorum biraz operayı örnek alsınlar opera da herşeyi için patent davası açsaydı ve kazansaydı şuanda kullandığımız tarayıcılar bişeye benzemezdi hey gidi para neler yaptırıyosun insanlara

HTC kim diyenler bile var.. Dünyanin ilk akilli telefonunu 2003 Htc yapti..HTC bi volvo gibi ilklerin firmasi..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir