HTC One, HTC'yi kurtaramadı!

HTC'nin ikinci çeyrek rakamları, amiral gemisi HTC One'ın neyi, ne kadar değiştirdiğini gösteriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC One'ın ikinci çeyrek sonuçları ortaya çıktı!

HTC'nin ikinci çeyrek rakamları, bazı kaynaklar tarafından "dünyanın en iyi telefonu" olarak adlandırılan HTC One'ın şirketi bataklıktan tam olarak çıkaramadığını gösterdi.

Tayvan merkezli HTC'nin yaptığı açıklamaya göre şirket gelirleri, geçen seneki ikinci çeyreğe göre yüzde 83 geriledi. Şirket, geçen senenin ikinci çeyreğinde elde ettiği yaklaşık 3 milyar dolar gelire kıyasla, bu senenin ikinci çeyreğinde 41 milyon dolar gelir elde edebildi. Yine de rakamlar, bir önceki çeyreğe göre daha iyi.

İlk 50 gününde 5 milyon sattığı iddia edilen HTC'nin başarılı cebi One, şirketi tam anlamıyla kurtaramamış görünüyor. Samsung'un rakip cebi Galaxy S4'ün HTC'nin satışlarındaki etkisi büyük. iPhone 5S'in yakında çıkacak olması da HTC'ye yaramayacak gibi görünüyor.

HTC'nin Facebook'lu cebi First'ün satışları tam bir fiyaskoya dönmüştü. HTC'nin kurtarıcısı belki de yakın zamanda tanıtılması beklenen HTC One Mini olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

çakma tasarımcı biraz zor yırtar one aluminyum kasa ama sorunu çok ısınıyor kapak boşluğu v.s. sorunu var...

Bu tasarım harikası kesinlikle bir kenara atılmamalı.

Telefon fiyatlarınızı biraz düşürürseniz kıpırdanma olur. Samsung Galaxy S3 Mini örneğin HTC Desire X'ten daha iyi bir telefon sistem olarak ekran olarak ama aralarında 50 TL fark var HTC daha pahalı.

One kurtaramadı one mini mi kurtaracak? Zor ihtimaller bunlar.Htc yi çok severdim ta ki one s modeline göstere göstere destek vermeyeceğiz demesi sade bende değil, eminim her htc severleri hayal kırıklığına uğratmıştır.Sony "kaliteli android klasmanında" bence iyi bir tercih.

@08 Tem 2013 11:14 arkadaşım bir sony ion almıştı.root etmek için sistem yüklemek için 4 saat uğraştı. zor bir sistem sony. android'in ios'u diyoruz biz ona

Htc çok kaliteli cepler üretiyor sense arayüzü mükemmel. Ürünlerine gerekli yükseltmeleri güncellemeleri vermeyerek müşterilerini küstürüyor.Son örnek benimde kullandığım One S . Bu nedenle düşmeye mahkum.

Haberde bir sıkıntı var, hiç inandırıcı değil. Geçen yıl ikinci donem 3 milyar dolar elde etmiş bu yıl ikinci donem 41 milyon dolar gelir elde etmiş ve %83 zarar diyor. Birincisi yüzde değil binde olması lazım öyle bir rakama gerilemesi için, ikincisi binde 83 gerilese bile 3milyar dolar 51milyona düşer 41milyona değil.

@08 Tem 2013 11:58 matematik... :D

O kadar yüksek fiyata urun satarsanız ve alternatifleriniz en az sizin kadar iyi ve ekonomik ise sonuç kusura bakmayın ciroda eksidir.....

Androidin batırdığı ilk şirket olacak htc. Devamı da gelecek.

@08 Tem 2013 12:44 Yarıldım resmen. Android'in bitirdiği şirket mi ?! Bilmiyorsan, Android, Linux tabanlı, Google tarafından geliştirilen bir işletim sistemi. Yani Android şirket batırmaz. Samsung ya da Apple bırakır. Ama bir işletim sistemi, pek zannetmiyorum.

Piyasa akıllı telefona şu an için doydu gibi. 2 sene önce çıksa baya iş yapardı. S3 ve ya benzeri bir telefonu olan "aman hemen değiştireyim" diye düşünmüyordur.

orta seviyedi ki hiç bir telefonuna android desteği vermiyor yetmiyor bide orta üst modellere de destek vermemeye başladı one s gibi ee windows phone desen de htcnin sattığı rakamlara nokia çok daha başarılı götürüyor işi. Sensation ile düşüşe geçti tüketici aptal değil sonuçta one m7 bile kurtaramayacak ayrıca butterfly modelini bekleyen çok büyük bir kesim de var one alıp butterfly seçeneğini kaçırmak istemiyorlar Htc apple sayesinde bir yerlere gelmiş bir marka ama iyi kullanamadı bu avantajını.

Yukarıda iki yorum yapılmış, onlara katılıyorum. One S'ye destek vermemek nedir ya. Donanım tamam, o tamam, bu tamam ama güncelleme yok. Ne ala memleket. Her ne kadar sevmeyeni olsa da Apple kaç yıl önce çıkardığı 3GS'e desteği daha yeni bıraktı. HTC, bir yıl önce çıkardığı telefona destek vermiyor.

Sen ürünlerine yazılım desteği verme sonra neden düşüyorum batıyorum.umarım 5seneye htc denen bi şirket kalmaz :))

@08 Tem 2013 16:40 batmasın canım batarsa tüketiciyi vurur meydanı diğerlerine bırakalım da bizi yolsunlar mı?

şu telefonun Windows phone versiyonu çıksa alırım. HTC Android ile yazık ediyor böyle güçlü donanımı ve kaliteli malzemesi olan bir telefona.

htc ultrapixel sevdasından vazgeçmezse daha çok kaybedicek

kasada problemler var kasa yazılıarı siliniyor one kullanıcısı olarak bunları soyleyebılırım

Sen de yorum yaz