Huawei: "Bu ülkeyle artık işimiz olmaz!"

Çinli cep telefonu devi, bugüne dek yaptığı en sert açıklamayı yaptı; koca bir ülkeyi tamamen sildi!

Çin devi: "Amerikan piyasası ile ilgilenmiyoruz!"

Çin telekom ekipmanı üreticisi Huawei, baskılar nedeniyle Amerikan piyasasında devam etmeme kararı aldıktan sonra satış hedeflerini aşağıya çekmek zorunda kaldı. Bu karar, şirketin satış hedeflerinin üçte bir azalması demek oluyor.

"Artık Amerika piyasasıyla ilgilenmiyoruz" diyen Huawei yöneticisi Eric Xu Reuters'e yaptığı açıklamada: "Genel olarak söylemek gerekirse, çok fazla önemsediğimiz bir piyasa değil" diyor.

Mart ayında, Başkan Obama, Çin Halk Cumhuriyeti'ne ait veya tarafınca yönetilen firmalardan yeni teknoloji alan Amerikan firmalarına yeni bir yasa çıkararak engel getirmişti. Bu yasanın Huawei ve ZTE firmaları için önlem niteliğinde çıkartıldığı aşikardı. Ancak Huawei bu engele karşı çıkmış ve Çin hükümeti ile bir bağlarının olmadığını üstüne basa basa belirtmişti. Bugün gelinen noktada ise, Çinli dev, baskılara daha fazla dayanamadığının da sinyallerini vermiş oldu. 

 

Tigin Aray

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

O zaman çinlilerde akıllı olup apple almasınlar.Amerikayı boykot etsinler.Zaten bununla ilgili birçok haber çıkmıştı.Çinliler tekno programlarda apple ile dalga geçiyorlardı.

Huawei Türkiye' de cazip olmayan fiyatlarda satılıyor ayrıca ZTE' nin İntel,Windows,Android ve Mozilla'yla ortak yürüttüğü cepler bir anda alt fiyattan küçük hediyelerle(kılıf,2-4-8 GB Hafıza kartı gibi) verilirse burada da bir şeyler yapabilirler.

o zaman çinde de apple olmasın 1.2 milyar lık nüfus zararlı olan kim olur gömüş oluruz

Çin hükümeti uyumayıp şirketlerini korumak için Apple'a yasak getirmeli...

tavşan dağa küsmüş hesabı komik çinliler :)

Amerika, Çin in ucuz insan gücünden yararlanıyor. Çin, Amerika nın patentlerini ihlal ediyor. Al birini vur ötekine. İkisi de masum değil.

apple , huawei teknolojisinin ancak elini öper. apple.ın yaşam alanı belli, ama huawe.yi hayal bile edemezssiniz, ben Shenzhen'de Huawei.de bulundum.. haa bu arada Apple, ürünlerini yine Shenzhende FoxConn'a yaptırıyor.. anti parantez..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir