Huawei, Fuchsia OS'u Test Etmeye Başladı

Google'ın deneysel işletim sistemi Fuchsia OS, ilginç bir biçimde bir Huawei telefonunda test edilmeye başlandı!

Huawei, Fuchsia OS'u Test Etmeye Başladı

Google'ın "Fuchsia OS" adlı bir işletim sistemi geliştirdiğini bir süre önce öğrenmiştik. Bazı dedikodular, bu işletim sisteminin Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarına yönelik olacağını, yani sadece telefonlarda değil, diğer akıllı cihazlarda da çalışacağını ileri sürmüştü.

Fuchsia OS hakkında şimdiye kadar duyduklarımızın çoğu Google'ın kendi kodlarından ve yöneticilerinden gelse de, şimdi ilk kez bir Honor telefonun Fuchsia OS ile çalıştığı fark edildi. Google ve Huawei, daha önce Nexus 6P'yi üretirken beraber çalışmışlardı, bu yüzden iki devin ortak çalışma yürütmesi bir ilk değil.

Bir Huawei mühendisinin yaptığı kod güncellemesinde, HiSilicon Kirin 710 ile çalışan bir Honor Play'den bahsedildi. Honor Play'in Fuschia OS ile test edilen ilk tüketici telefonu olması, buradaki önemli bir detaydı.

Google, Fuchsia OS'un varlığını daha önce doğrulamış, platformun çok erken aşamalarda, deneysel bir proje olduğunu söylemişti. Açık kaynak kodlu olan Fuchsia OS'un kodlarına isteyen göz atıp, yorum yapabiliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost