IE takımından HTML5'li interaktif klip!

Internet Explorer takımının hazırladığı bu HTML5 harikası klibin yıldızı sizsiniz!

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft, Internet Explorer'ı tanıtmak için sıradışı reklamlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu kez ise Jasmine Villegas ile anlaşan Microsoft, "Just a Friend" adındaki klibin etkileşimli bir sürümünü meydana getirdi.

Microsoft, IE9'un HTML5 performansını gözler önüne sermek için yeni bir site daha meydana getirdi. www.justafriend.ie adresinden seyredebileceğiniz müzik klibi, sizden Facebook hesabınız ile oturum açmanızı istiyor (bunu yapmanız şart değil). Ardından Facebook içeriğiniz, klibe aktarılıyor ve çeşitli yerlerde bu içerikler gösteriliyor. Klibin belirli yerlerinde etkileşimde bulunmanız da isteniyor.

Microsoft, klibin nasıl oluşturulduğuna dair bilgileri bu sayfada geliştiriciler için sağlıyor. HTML5 ile nelerin yapılabildiğini siz de merak ediyorsanız, justafriend.ie web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tikiler için yapılmış bir video

Güzel yapmışlar:)

Google chrome'dan sorunsuz izledim/oynadım. IE'nin hala bir artısı yok gözümde.

vaaaay güzelmiş tebrikler sie go

html5 in kralı ie9 ve ie10 hey yavrum bee....

Ne yapsa da ne etse de bir chrome kadar hızlı değil (programın ilk açılması, web sayfalarının yüklenmesi). Opera-chrome/safari-firefox grubuna göre bir çok javascript & css3 evrensel script desteği sayısı az. Bir çok bilgisayarda 11 pikselden küçük yazılar bulanık görünüyor. Bazı kritik script object karmaşasında aşırı cpu tüketiyor. Tek güzel yanı önceki sürümlerindeki benim bildiğim güvenlik açıkları kapatılmış. Keşke bu saydıklarımı düzeltebilseler. Çünkü bir çoğumuzun bir zamanlar internet denildiğinde sadece onun logosu gelirdi aklımıza.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play