IE11 en iyi pil ömrünü sunmaya devam ediyor!

Laptop'unuzun veya tabletinizin pili, bu tarayıcıyı kullanıyorsanız 2 saat daha fazla dayanabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
IE11 en iyi pil ömrünü sunmaya devam ediyor!

Internet Explorer dendiğinde geçmişten gelen tecrübelerle bazı kullanıcıların tüyleri ürperse de Microsoft'un tarayıcısının son sürümü, pil ömründe tüm rakiplerini geçmeye devam ediyor.

Microsoft'un kendi yaptığı araştırmalar, Internet Explorer'ın güç verimliliğini ortaya çıkarmıştı. 7tutorials tarafından yapılan yeni bir testin sonuçları, Internet Explorer'ın Windows'lu tablet ve laptop'larda en iyi pil ömrünü sunduğunu gösterdi. Pil ömrünü sınamak için Peacekeeper'ı kullanan teste katılan cihazlar arasında Toshiba Encore 8" tablet, Surface Pro 2 ve eski bir HP Pavilion laptop var. Her testte IE11, Firefox, Opera ve Chrome web tarayıcıları karşılaştırılmış.

Internet Explorer'ın dokunmatik sürümü Toshiba Encore'da 8 saat 52 dakika kullanıma izin vermiş. Tarayıcının masaüstü sürümü ise pili 7 saat 45 dakikada tüketmiş. Diğer üç web tarayıcısı, yaklaşık 6 saatlik kullanım süresi sunmuşlar.

Surface Pro 2'den alınan sonuçlar ise biraz farklı ve garip. IE'nin dokunmatik sürümü, masaüstü sürümünden 1 saat kısa dayanmış. 3 saat 46 dakika açık kalan dokunmatik sürüm, Firefox ve Opera'nın gerisinde kalmış. Encore ve Surface tabletlerin ikisinin de tam Windows 8'le çalışıyor olması, bu sonuçların kafa karıştırmasına neden oluyor. Sanırız Microsoft'un Surface Pro 2 firmware'inde hala gidermesi gereken bazı hatalar var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

cihazların hepsi windows 8 ve ie11 windows 7' den çok windows 8' e göre optimize edildi o yüzden windows 8' de en iyi performansı kuşkusuz ie11 verecektir

İsterse ekstradan 1 saatlik batarya ömrü versin. İE evlat olsa sevilmez

sonuçta işletim sistemini yazan adamların tarayıcısı.

İnternet explorer chormeden daha hızlı. Güvenli ve akıcı. Şiddetle öneririm.

ie11 önce alt yapıdaki işlemleri geliştirsin :) Developer tools'u koydular ama rezil gibi daha penceresini açıp bir yerine tıklayınca tüm sayfalarla birlikte göçüyor. Her ne kadar gerektiğinde kullansak da eksik olsun 1 saatlik pil :)

harika zaten ie kullanıyordum. teşekkürler...

win8 le beraber ie ye bir şeyler oldu. Win7 ye göre çok ciddi bir hız artışı var. Sanırım win8 de artık bilgisayarın açılışı ile birlikte ie de arka planda açılıyor. Çünkü tıklamamla açılması bir oluyor. Tarayıcı fanlığı yapmaya gerek yok win7 de firefox kullanıyordum ama win8 de ie kullanıyorum ve böyle giderse ie ile devam edeceğim.

İe ye gectm ve pisman dilm

ie kullanan cahildir tembeldir...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost