IE11 "engelleyici aracı" yayınlandı!

Microsoft'un yayınladığı bu araç, Windows 7 kullanıcılarının beklediği güzel haberi müjdeliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
IE11 "engelleyici aracı" yayınlandı

Internet Explorer 11'in Windows 7'ye özel geliştirici sürümü Temmuz ayında ortaya çıkmış, bu sürümü geçtiğimiz ay Yayın Önizleme sürümü takip etmişti. Microsoft'un henüz yayınladığı bir programsa Windows 7 için IE11'in final sürümünün yaklaştığına işaret ediyor.

İndirmeye sunulan Internet Explorer 11 Blocker Toolkit, web tarayıcılarına yükseltmeye henüz hazır olmayan şirketlerin IE11'in otomatik olarak indirilmesine engel olmalarını sağlıyor. Windows Server 2008 R2'yi de destekleyen araç, IE11'i elle indirip kurmaya engel olmuyor.

Microsoft'a göre IE8, IE9 veya IE10'u engellemek için daha önce Blocker Toolkit'i kullananların IE11'i engelleyebilmeleri için Toolkit'in IE11 sürümünü tekrar çalıştırmaları gerekiyor.  Aracın ortaya çıkışı, Windows 7'ye özel IE11'in final sürümünün çok yaklaştığının bir göstergesi. Tarayıcının önümüzdeki hafta, Windows 8.1 güncellemesi ile beraber indirmeye sunulması da muhtemel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

işte harikulade bir haber daha. Windows 8.1 ve IE 11, geleceğin müdavimleri.....

ie 11 win8.1 gibi win7 olursa chromun işi yaş

gerek yokki. neden engelliyim. her zaman en son sürümü yüklerim yani

ben çok sevdim ie11 i..googledan tiksinmeye başlayınca yandex kullanıyodum gayet güzeldi ama şimdi ie11 ilaç gibi geldi

@14 Eki 2013 16:07 kıt zeka attan inip eşeğe binmiş...

@grezimonk Bi' akıllı sensin tabi.

@14 Eki 2013 16:07 Valla ie11 de Google arama motoru Microsoft uyumluluk listelerini kullan seçeneğini iptal etmeyene kadar düzgün açılmıyor. Bu bile ne kadar saçmalayabileceğini göstermiş oluyor aslında tarayıcının. Bence firefox, chrome, opera gibi tarayıcıları kullanın.

hadi inşallah bekliyoruz ;D

Sen de yorum yaz