Intel başkanının düşüncesi şok yarattı!

Donanım devinin Windows 8 hakkında söylediği iddia edilen sözler ortalığı karıştırdı. Ama...

Intel Windows 8'in hazır olmadığını mı düşünüyor?

Windows 8'in çıkmasına sayılı gün kaldı. Ancak, Intel başkanı Otellini'nin Taipei'deki bir toplantıda söylediği iddia edilen "Windows 8'in yeterince hazır olmadığı" sözleri gündemi salladı. Yayılan söylentiye göre Otellini, "Windows 8'in henüz yeterince hazır olmadığını ancak Microsoft'un onu yılbaşı tatil sezonundan önce çıkarmak istediğini" söylemişti.

Ancak, mikroişlemci devi yaptığı basın açıklamasında, Otellini'nin böyle bir ifade kullanmadığını ve böyle bir düşüncesinin olmadığını açıkladı. Intel'in açıklamasında, bu haberlerin tamamen asılsız ve uydurma olduğunun da altı çizildi.

Intel'in basın bildirisinde şu ifadeler de göze çarptı:

"Intel, Microsoft'la uzun zamandır ve başarlı projeler gerçekleştirmiştir. Windows 8'in de hem mobil cihazlarda, hem de masa üstü sistemlerde ihtiyaçları karşılayan başarılı bir sistem olacağına inanmaktadır. Intel olarak bundan sonra da Microsoft'la ortaklığımızı sürdürmeyi planlıyoruz."

 

Ayrıca, bildiride Otellni'nin de düşüncelerine yer verilmiş ve Otelli'nin Taipei'deki toplantıda "Windows 8'in Mİcrosoft'un başına gelen en güzel şey olduğu" ifadesini kullandığının da altı çizilmiş.

 

Microsoft da yaptığı bir basın açıklamasında, Windows 8'in 16 milyon kişi tarafından indirilip kullanıldığını, bu işletim sisteminin dünyada en çok test edilen yazılım olduğunu belirtti.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

demedi demeyin windows store geliştiği sürece bu işletim sistemi, bazılarının sevmediği ve hep eleştirdiği metro arayüzüne rağmen windows 7 yi geride bırakır. en son dün kontrol ettiğimde xbox oyunları da yavaş yavaş kullanıma açıldı açılıyor. Bazı oyunlar hem türkçe dil desteği hemde türkçe seslendirme desteğiyle geliyor... Kulaktan duyma laflar ile beğenmeyenler çok şey kaybeder. Deneyin beğenmezseniz değiştirmek zor değil önyargılı olmaya gerek yok (nedense benim yorumlarım hiç yayınlanmıyor bu seferde yayınlanmazsa sizden vazgeçmek zor birşey değil bir sürü alternatif teknoloji sitesi var)

kulaktan dolma lafla degil kullanip begenmedim... Linux dusmani ve kullanissiz... android gibi basarili olamaz...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir