iOS 8, iPhone 5S ve iPad üzerinde yakalandı!

Şimdiye kadarki söylentileri doğrulayan iOS 8 görüntüleri, bu "gizemli" uygulamayla hararetlendi!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 8, iPhone 5S ve iPad'de çalışırken göründü!

Yeni iOS 8 ve onunla çalışan birkaç cihazla tanışacağımız garanti olan Apple'ın geliştirici konferansı giderek yaklaşıyor. Yeni bir rapor ise birkaç ipucunu şimdiden bizlere veriyor.

PhoneArena'nın ortaya çıkardığı görsellerde yaklaşık 1.5 ay sonra tanıtılacak olan iOS 8 kendini gösteriyor. "Omar Sharif" isimli bir kullanıcının paylaştığı düşük çözünürlüklü fotoğrafta (aşağıda) ise iOS 8'le çalışan bir iPhone 5S görünüyor.

Görsellerde daha önce görmediğimiz "Watch Utility" simgesi, dikkat çekiyor. Healthbook, Preview, TextEdite ve Tips simgeleri ise daha önceki söylentilerin doğru olduğunu gösterir nitelikte.

iPad'de çalışan iOS 8'den görüntü ve fazlası, haberimizin ikinci sayfasında.

Ve iOS 8'den sızan iki görüntü daha!

Dikkat çeken bir başka simge ise, Apple'ın ayrı bir uygulama olarak sunacağı iddia edilen iTunes Radio'nun simgesi.

iOS 8, 2 Haziran'da başlayacak olan WWDC etkinliğinde ortaya çıkacağından, platforma ait görüntülerin yaklaşık 1.5 ay önce sızmış olma ihtimali var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

1- Kişiler listesindeki telefon numaraları isimlendirmeleri, arama kutusunda görülmüyor. halbuki bir şirkete ait onlarca ofis telefonu var, ofisleri kişilere teker teker eklense kişi listesi çarşafa döner. ankara yazdığım anda, numara türü ankara olanlar arama listesinde çıkmalı. 2- denetim pencerisinden 3G, Mobil veri açma kapama vs gibi hızlı ulaşım tuşlarının çeşitleri artmalı. en azından hangi fonksiyonu oraya atayacağım bana kalmalı. 3- uygulama ekranında ana ekranı yukarı kaydırdığımızda kapat/yeniden başlat menüsü çıkmalı. şimdi bunlar jb ile mümkün evet ama jb yapmak istemeyen/yapamayanlar var. apple sıkı prensiplerini biraz gevşetmeli, kullanıcıyı jb ye mahkum etmemeli.

Eyyy Apple, Microsoft, Google vb. diğer tüm yazılım ve donanım firmaları. Teknoloji gelişiyor, Yazılımlarınıza ek güzel özellikler ve güzellikler kazandırıyorsunuz.. İyi ama Amaaa Şu Tek boyut ikon modası nerden çıktı anlıyamıyoruz. Teknoloji geliştikçe 2 boyuttan 3 boyuta yani Animasyonlu 3d ye geçecekken. Nedense hep birlikte geriye 2 boyuttan tek boyuta geçtiniz. Bu hiç hoş olmadı. Sırf bu yüzden İos 7 ye geçmiyenler hatta İos 6 ya geri dönmek istiyen Pek çok kullanıcı var. Mövenpick de de Akıbet aynı. Lütfen Tüm firmalar Tüm yazılımlarınıza Görsel güzelliği, Animasyonlu 3d yi geri getirin. Yine siz tüm Yazılım ve Donanım firmaları. Kullanıcaları Jailbreak, Root vb. 3. El yazılımlara muhtaç ve maruz bırakmayınız .Ve Ayrıca Apple den İos 8 de Dosya yöneticisi ve Jailbreak le yapılabilen Tüm Özellik ve Güzellikleri Entegre etmesini bekliyoruz. Ben hiç birini kullanmıyorum ama istiyorum. Saygılarımla ..!

ios 6'nın tasarımı çok güzeldi ama ios 7 çıktığında tasarımdan tiksindim ve iPhone 5'imi bir kenara bıraktım ve mağaza olarak ikinci olan android'e geçtim nexus 4 ile onunda tasarımı simsiyah çıktı biri çok beyaz biri simsiyah ikisinde sevmedim sonra nexus 4'e launcher yükleniyomuş sonrada google asistan launcher çıktı oda hoşmuşbaya yükledim ve inanamadım resmen ios'u andrırıyordu ama bana biraz daha hoş geldi şimdi ios 8'i burada gördüm ve hoşuma gitti çıktığı gibi iPhone 5'ime yüklemeyi düşünüyorum.

hep de düşük çözünürlük olur

yine herzamanki ios, şekil değiştir , iki simge ekle olsun bitsin, telefonun tipine gelince zaten iphone 4 ten bu yana aynı telefon. baydı artık..

ios 8 in tasarımı biraz hoş olmuş ama ios 6'nın tasarımını geri istiyoruz sadece iconlarda olsa olur.

Bu dediklerimiz yapılmazsa yakarız bu gezegeni diyosun :)

Tamam hemen ariyorum cook'u O da haberi okumus yorumunu gormus hallederiz diyo

Ana ekranda her zaman ki gibi çok buyuk değişmeler olmuş. Güzel Apple böyle devam et

eyyy insanlar duyun geliyorum

Sen de yorum yaz