iPad 5: Yepyeni bir iPad geliyor!

Apple'ın üretim ortaklarından gelen haberler, beşinci nesil iPad'in "farklı" olacağını gösteriyor!

Yepyeni bir iPad

Serinin dördüncü modelinden yaklaşık bir sene sonra yani 2013 Eylül'ünde satışa sunulması beklenen iPad 5'in üretimine daha erken bir tarihte başlanacağı iddia ediliyor. Digitimes sitesinin Tayvan'da bulunan kaynaklara dayandırdığı ve doğrudan Apple'ın tedarik zincirinde yer alan üretim ortaklarından geldiği iddia edilen duyumlara göre iPad 5'in deneme amaçlı üretimine yakında başlanacak.

Serinin önceki modellerinden çok daha hafif olacağı söylenen iPad 5, daha önce iPad 4'de de kullanılmış olan 2.048 x 1.536 çözünürlüklü ekrana sahip olacak. Ancak ekranın cam kaplaması incelecek.

İlginç olan şey ise, yeni tabletin dokunmatik ekran formülünün değişebilecek olması. iPad 4'te G/G birleşimli ekran kullanılırken, iPad 5'te bu ekran, 1 kat cam ve 2 kat ITO filmden oluşan GF2 birleşimi ile değişebilir.

Tabletin asıl üretimine Temmuz ayında başlanacak. Eylül ayında tüm dünyada satışa sunulacak olan iPad 5'in ilk aşamada 2 ila 3 milyon birim arası sipariş alacağı tahmin ediliyor.

Eğer iddialar doğruysa iPad 5 serinin bir önceki modelinden yüzde 33 daha hafif olacak. Tabletin ekran çerçevesinin de daha ince olacağı gelen duyumlar arasında.

Üretimi için nasıl bir yol izlenirse izlensin, yeni bir tablet sahibi olmak isteyenler – yada iPad 4'e daha ucuz fiyat ile ulaşmak isteyenler – beklenen ekim ayının öncesinde Apple etkinlikleri için gözlerini dört açmalılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

inş apple sizi yanıltır :)

ohh bee ipad 4 ucuzlucak

apple ikide bir yeni ürün çıkartıyor ama yeni bir özellik yok. hala alıyorsunuz ya pes

ipad 4 ve 5 çok erken çıktılar bence

5 çıkmadı zeka küpü

Şimdiye kadar çıkan bütün iPadlerin aralarında ufakta olsa hız özellik gibi şeylerin dışında bir fark yoktu Apple inşallah bıusefer iPad 5in tasarımında yeniliğe gidip ortaya çok hızlı,ince ve hafif bir iPad çıkarır çünkü diğer iPadlerin(mini hariç)ağırlığı uzun süreli kullanımda insanı çok yoruyor

Tasarım için fark bekleyen arkadaşlar daha ne farkı olacak sonuçta cihaz belli ve bu cihaz için en ideal tasarımda bu. Ancak üzerine usb port ekleme vs gibi bişiler beklenebilir ama bunu da apple dan beklemek pek doğru olmaz. Çünki Apple eğer genişleme olanağı istiyorsan git macbook air al diye bakıyor olaya. Bu cihaz tamamen mobilite üzerine kurulu ve o yüzden bence piyasadaki en iyi cihaz. İşi taşınabilir performans ve bunu yapmak için de genişlemeden vs den fedakarlık yapılmış.

ben kullandım 5 i çok güzel herkese tavsiye ederim

Bende 4 var retina ekran gayet iyi. Zaten apple çıkarttığı herşey birbirinin aynısı gibi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir