iPad alacakların kafası karışık. Nedeni ise

iPad satın almak isteyenler, bu iddiaya göre onu satın almaktan "bir süreliğine" vaz geçiyorlar!

  • Patricia Benlisoy
Surface, iPad almak isteyenleri etkiliyor

Windows 8 ve Windows RT sürümlü Surface'in piyasa sunulmasına 7 haftadan daha az bir süre kala iPad almayı düşünenlerin kafası karışmış bir durumda. Görünüşe bakılırsa bazı kullanıcılar Surface'i beklemeyi tercih ediyorlar - en azından Windows 8 bir yazılım geliştiricisine göre.

Bu gün Waikato Times'ta  yazılan bir makaleye göre Yeni Zelanda  merkezli yazılım şirketi olan Marker Metro kurucularından Ben Gracewood, önümüzdeki yıl 25 ila 50 arasında Windows 8 uygulaması geliştireceklerinden bahsetti.

Gracewood açıklamasında:

"Ben Microsoft'un Surface duyurusunun çılgınca olduğunu düşünüyordum. Çünkü çıkış tarihi ve fiyatı belli değil. Ancak bu duyurudan sonra iPad satın almak isteyenlerin Surface çıkana kadar alışlarını ertelediklerini gördüm" dedi.

Makalede ayrıca Enlighten Designs icra kurulu başkanı olan Damon Kelly'de Windows 8 tabanlı cihazlar için 100 uygulama geliştireceklerini açıkladı. Surface'de olan gelişmelerden haberdar olmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Apple'ın 9.7 inç'lik iPad'i Mart ayında piyasa süreceği iddia ediliyor. Bu söylentiler sonbahar aylarında (veya belki de bugün) daha küçük bir iPad ile tanışacağımız habercisi gibi.

Bu arada, Microsoft Surface'in viral reklamları, Los Angeles sokaklarını süslemiş durumda. Surface Facebook sayfasında yayınladığı fotoğraflarda ki "Click in" sloganı ise dikkat çekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Windows 8 tablet pazarını geri alır. 100 milyondan fazla netbook satıldığını düşünürsek aynı satışa kolaylıkla ulaşır diye düşünüyorum

zaten surfaace 200 dolar olucak ipaddan hem donanımı hem de yazılımı hem de fiyatı daha iyi Bence surface ipadı geçer. Hem surfacede ipadda olmayan biröok şey var Touch Cover bunlardan sadece biri.

Eğer yeterince uygulama yapılırsa başarılı olabilirler.

rakip derken? hani nerede?...

böylelikle android, olmayan tablet piyasasında daha da zayıflayacak. gün gelir biter..

microsoftun derdi surfacesi satmak değil sadece böyle bi pazar yaratmak

microsoftun derdi surfacesi satmak değil sadece böyle bi pazar yaratmak

Surface eğer masaüstü ortam uygulamalarını kaldırabilecek bir donanıma sahip olursa bu pazarı altüst eder... Zaten Yeni windows tasarımı ve aynı anda surface tanıtımı bunu gösteriyor. Microsoft çok akıllı bir hamle ile bu iki sahadaki ayrılığı giderecek...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost