iPad satışları neden bu kadar geriledi?

Son 1 ay içerisinde akıl almaz derecede düşen iPad satışlarının ardındaki sebep ne?

iPad satışları neden bu kadar geriledi?

Apple'ın iPad satışlarının Batı Avrupa'da Nisan ayında önceki aya göre yüzde 22 gerilediği ortaya çıktı. Context tarafından sağlanan rakamlar, iPad 2'nin satışlarının yüzde 15, iPad 3'ün satışlarının ise yüzde 25 gerilediğini gösteriyor.

Ancak iPad satışlarındaki bu düşüş, muhtemelen Apple'ı endişelendirecek bir düşüş değil. Zira iPad 3'ün çıkışı, iPad satışlarının Mart ayında Şubat'a göre yüzde 134 artmasıyla sonuçlanmıştı. Context kurumsal analisti Senthuran Premakumar, Samsung'un yükselişine dikkat çekti ve Galaxy Note satışlarının Ekim ve Nisan ayları arasındaki artışını vurguladı (Context, 5 inç ve daha büyük cihazları tablet olarak sınıflandırıyor).

Samsung, Ekim ayında 2.519 Note satmıştı. Ancak Nisan ayında satılan 73.390 Note, Samsung'un toplam tablet satışlarının yüzde 75'ine ulaştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Galaxy serisi iPad'le farklı konumda.Galaxy ne bir telefon ne de bir tablet.Taşıma sorunu yaratan bir telefon görünümünde ve kullanım süresi çok düşük.Apple bir mucize olmadıkça tahtı bırakmaz bence.

ipad çok büyük 7 inç ideal taşınabilir olrak

millet anlıyor yavaş yavaş bi halta yaramadığını ıpad'in..galxy tab 10.1 bin kat daha iyi android olması bile bariz fark atıyor benim için...kırk yıllık 2'yi allayıp pullayıp yeni ıpad diye satıyorlar...deneme şansım oldu karşılaştırıyorum her gün...görsellikten başka bi numarası yokk..

millet akıllandı demek ki. daha iyi ve android cihazlar varken bunu almak akıl karı değil zaten.

ipad adobe flaş yok o yüzden

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir