iPad ve App Store'u Windows'a taşıyın!

iPad'i Windows'ta çalıştırmaya en çok yaklaşan araçla tanışmaya hazır mısınız?

iOS ve App Store'u Windows'a taşıyın!

iOS uygulamalarını Windows'ta çalıştırmak tahmin etmekte zorlanmayacağınız üzere pek mümkün değil. Apple'ın şık görünümlü, akıcı arayüzü iOS'u öne çıkaran en önemli noktalar arasında; aynı şekilde iOS'a özel uygulama mağazası App Store da öyle. Ancak tüm bunlar sadece iOS'a özel.

Peki Windows'ta iOS deneyimine yaklaşmak bile mümkün değil mi? Durum o kadar da ümitsiz değil. Ücretsiz bir iPad simulator'ü olan ve yükleme gerektirmeyen iPadian, Windows XP ve üzerinde alternatif bir masaüstü olarak çalışıyor ve bu masaüstü, aynı iPad'in giriş ekranına benziyor.

iPadian'ın yeni masaüstünde ekranın altında bir dock çubuğu ve sağ üstte uygulamadan çıkmanızı sağlayan güç düğmesi bulunuyor. Windows'un görev çubuğuna sağ alttaki simgeye tıklayarak erişebiliyorsunuz.

iPhone ve iPad uygulamalarınızı indirmeniz mümkün olmuyor, çünkü Apple uygulamalarını FairPlay DRM teknolojisiyle şifreliyor. Ancak Padian geliştiricileri, uygulamaya ekledikleri alternatif uygulama mağazasında Facebook, WhatsApp, Angry Birds, Cut The Rope ve çok daha fazlası dahil 300'ün üzerinde uygulama sunuyorlar. Testimizde çoğu uygulamanın çalıştığını gördük.

iPadian, gerçek bir iOS emulator'ü değil; zira henüz Apple App Store'u emule edebilen bir emulator'le tanışmadık. Ancak iPadian, iOS'un görünümünü başarılı bir biçimde taklit ediyor ve popüler uygulamaları kullanmanıza da olanak tanıyor. Emulator'de dokunmatik ekran desteği ise yok.

İndirin: iPadian (35MB)

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İPad'e sahip değilim fakat olsam dahi neden bilgisayara bağlayıp bilgisayarda kullanmak isteyeyim ki ?

Windows 8?

ben dead triger i bilgisayarda oynamak istiyorum :(

@02 Ocak 2014 19:36 blustacks ile oynarsın ama fare ile sıkıntılı olur pc nde dokunmatik keran varsa oynayabilirsin

Gereksiz birşey

kullaniyorum guzel bir calisma tabiki skintilar var gelismeye devam etmeli

sacmalık tam bır fıyasko clash of clans oyunun bıle nasıl nerden yukluyorsa artık ılk verıyonunu ındırıyor :D onun ustune kactane guncelleme geldı ıos ısletım sıstemı hıc bır sekılde taklıt edılemez andrıoıd gıbı basıt bır ısletım sıstemı degıl

@12 Haziran 2014 19:21 hadi lan saçma olan sensin

Ipad'im yok; ama uygulamaları test etmek için Pc'de bir emulator olsaydı iyi olurdu doğrusu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir