iPhone 5 için iOS 6.x jailbreak'i yayınlandı!

iPhone 5 ve iOS 6 da, kendilerini bekleyen çaresiz sondan kurtulamadı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5 için iOS 6.x jailbreak yayınlandı!

Hacker'ları oldukça zorlayan iPhone 5 ve iOS 6, sonunda Evad3rs tarafından kırıldı ve herkese açık bir "untethered" jailbreak yayınlandı.

iPhone 5 dahil, iOS 6 ve iOS 6.1 cihazlarındaki Apple kilidini kaldıran jailbreak, her zaman olduğu gibi onaylanmamış uygulamaların yüklenmesine olanak tanıyor. Jailbreak'in yayınlanmasının hemen ardından Evad3rs'ın sunucu trafiğinin doruk noktaya ulaştığı ve yamanın ilk birkaç saatte 500 bine yakın kez indirildiği söyleniyor.

Sadece ilk 10 dakikada 1TB'lık veri sunduklarını söyleyen Evad3rs, iki saatte 4.2TB'lık veri tükettiklerini açıklıyor. Jailbreak'in çılgınca indirilmesi, jailbreak uygulama mağazası Cydia'ya erişen cihazların sayısını oldukça artıracak gibi görünüyor.

Cydia'nın sahibi Jay Freeman, geçtiğimiz günlerde yayınladığı istatistiklerde mağazanın son iki ayda 22.8 milyon cihaz tarafından kullanıldığını ortaya çıkarmıştı. Her yeni jailbreak ile beraber yeni rekorlar kıran mağaza, Evad3rs'in jailbreak'iyle tekrar rekor kırabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Lumia 920 için jailbreak çıkarsa bildirin :)

Boşu boşuna Installus ve Apptracker IOS 6 için Jailbreak olmicağı korkusu içinde kapanmışken ve ortada belirli bir indirme sitesi olmazken Jaibreak yapmanın bir anlamı yok.25pp hizmet vermekte ancak kökü Çin olduğu için bazı uygulamalar sadece Çince yayımlanıyor buda jailbreak yapmanın en büyük nedeni olan paralı uygulamaları ücretsiz indirme ihtiyacını yok ediyor ve kullanıcıyı App Store a yönlendirmekten başka bir seçenek kalmıyor malesef...!!!

@05 Şub 2013 14:55 Sen çok biliyorsun ya :) Korsancıysanız korsancılığınızı bilin bilip bilmeden verip veriştirmeyin...

@05 Şub 2013 14:55 iOS konusunda hiç bilgin yok. Hatta cidden iOS kullandığına bile ikna olamadım. Tek alternatif çin kaynakları değil (ayrıca Çin kaynaklarını bile bulduysan diğerlerini nasıl bulamadın hayret(!)), ki o sitede yayınlanan uygulamayı yükledikten sonra varsa Türkçesi yoksa İngilizcesi yüklü olarak gelir. iOS'taki hiçbir uygulamanın dil paketi ayrı dağıtılmaz, bütün uygulamalar 1 veya 1'den fazla dil desteğiyle birlikte gelir bunu sistemin dilini değiştirdiğinizde kolayca anlayabilrisiniz, mesela Türkçeden İngilizceye geçin uygulamaları tekrar indirmenize gerek kalmadan bütün uygulamaların İngilizce olacağını göreceksiniz.

ve ios 6.0.0 ve ios 6.1 kırıldı... defolu os olunca kolay düzelmez tabi...

@grezimonk sen hala yaşıyonmu ya :)

@grezimonk oley seni beklioduk

Bide şu Cydia seri çalışsa tadından yenmeyecek :)

apple hisselerinin düşmesindeki en büyük etken bana göre ios 6 unthetred jailbreakin çok geç çıkmasıydı,bi çok kişi jailbreak olmadığı için telefonunu sattı yada almaktan kaçındı ios 6 yüklü cihazı.jaiilbreakle apple hisselerinin düşüşü ne alaka demesin kimse çünkü jailbreak olmadan bluetooth u bile kullanılamayan bir telefondan bahsediyoruz.jailbreak yine apple yaradı

Grezimonk'u beklioruz

işte bu harika bir haber hemen yüklüyorum. teşekkürler....

Yapmayı düşüyorum fakat korkuyorum ios6.1 kullanıyorum acaba sıkıntı olur mu yoksa orjinali mi makbül bilemiyorum

@05 Şub 2013 17:54 cydia sız ıphone kullanılmaz. zaten gerı yedegını yukle kımse daha once cydailadıgını anlamaz.

işte şimdi iphone 5 alınır süper :)

@05 Şub 2013 19:55 bu nasıl bir yorum ya. ferrariye tüp takan zihniyettenmisin ?

turkçesi varmi acaba

Ben de S3'ü rootladım. =)

ipad mini zamanı geldiii :D

Yine de jailbreakli iOS kullanıcıları toplam iOS kullanıcılarının %0.63,5'u olarak tahmin edilmekte.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir