iPhone 5S ve 5C, 1 Kasım'da Türkiye'de

iPhone 5S ve 5C'nin Türkiye'de resmi olarak satışa sunulacağı terih belli oldu. Ama isteyenler...

iPhone 5S ve 5C, 1 Kasım'da Türkiye'de

Apple'ın geçtiğimiz ay tanıttığı en yeni cepleri iPhone 5S ve iPhone 5C, dünya çapında piyasaya sürülüyor. Apple'ın basın açıklamasına göre yeni cihazların Türkiye'de piyasaya sürülmesi, 1 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

iPhone 5S ve 5C'nin 25 Ekim'den itibaren satışa sunulacağı ülkelerin arasında İtalya, Rusya, İspanya, gibi ülkeler de var. Cepler, geriye kalan Hindistan, Meksika gibi 35 ülkede 1 Kasım'da satışa sunulacak. Cepler, bu ikinci aşamadaki ülkelerle berarber Türkiye'de de 1 Kasım'da mağazalardaki yerini alacak.

iPhone 5S, Touch ID parmak izi tarayıcısı, 64-bit mimariye sahip yeni A7 işlemci, ağır çekim, iOS 7 gibi yeniliklerle geliyor. iPhone 5C ise aslında geçen seneki iPhone 5'in plastik kılıf giydirilmiş bir hali. iPhone 5C de kutusundan iOS 7'yle çıkıyor.

Bu tarihi bekleyemeyenler için, şaşırtıcı bir yerden, şaşırtıcı bir iPhone 5S teklifi de var. Haberimizin ikinci sayfasında...

Fiyatı ve BİM'den yine bir sürpriz...

iPhone 5S'in 16 GB'lık sürümünün ülkemizde 2.500 TL civarında bir fiyattan satılması bekleniyor. Ancak daha önce iPhone 5 ve Galaxy S4'ü birkaç 100 TL daha ucuza satışa sunarak ilgi çeken BİM mağazaları, yeni broşürlerinde iPhone 5S'i 2.299 TL'ye sunacağını duyurdu.

Belirli BIM mağazalarının camında rastlayabileceğiniz ilana göre iPhone 5S, BIM'de bayramdan önce, yarından itibaren 2.299 TL karşılığında satılacak. Ancak BIM'in mağazalarına genellikle çok sayıda cep getirmediğini, her mağazadaki stokların birkaç iPhone 5S'le sınırlı olabileceğini hatırlatalım.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

3000 tl veren zavallılar için cok kötü

bimden alınacak bir iphone ne kadar güvenilir ki ?

isteyenler yarın bim magazalarından alabilirler

Terihte bir yanlışlık var sanki :)

arkadaşım bim'den apple ürünü olan iphone alıyorsun. Kendi üretimi değil. Ne elitist var şu ülkede yazık

iphone'um bimden cikarma beni dinden

Iphone her ne kadar eskisi kasar yenilikçi olamasada hala lider ama fiyatı gerçekten çok pahalı

Paralel ithalat oldugu icin bim de ucuz. Bilginize

Adı da Le'Phone 5S olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir