İstanbul Fintech Week 2024 İçin Geri Sayım Başladı

FINTR desteğiyle beşinci kez gerçekleşecek olan İstanbul Fintech Week 2024, 16-17 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilere kapılarını açıyor. Etkinlikte, Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın da aralarında bulunduğu 80'den fazla konuşmacının katılımıyla 65 oturum gerçekleştirilecek.

İstanbul Fintech Week 2024 İçin Geri Sayım Başladı

KOOP Ventures öncülüğünde ve Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR) desteğiyle bu yıl 5. kez düzenlenen Türkiye’nin ilk finansal teknoloji etkinliği, “Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor” teması ile 16-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın da aralarında bulunduğu 80'den fazla konuşmacının katılımıyla 65 oturum gerçekleştirilecek. Prof. Ortaylı, etkinliğin birinci günü sonunda düzenlenecek ödül töreni sonrası ‘Fireside Chat’ bölümünde “Finansın Kökenleri ve Medeniyetin Yükselişi” başlığında finansın tarihine dair özel bir sohbetin konuğu olacak.

Katılımcılar, etkinlik kapsamında düzenlenen "Bilgi Hazinesi Avı"na katılarak, 2.000 Euro değerinde Bitcoin kazanma fırsatı yakalayabilecek.

18 yaşından büyük tüm etkinlik katılımcılarının yarışabileceği hazine avı için mobil cihazlardan https://utilify. xyz/ifw adresinde belirtilen görevleri ve sahnelerde ya da stantlarda yer alan QR kodları tarayarak NFT’leri toplamak gerekecek. 17 Nisan günü saat 16:00 itibarıyla liderlik tablosunda en çok NFT tarayarak birinci sırada yer alan katılımcı 2.000 Euro’luk Bitcoin’in de sahibi olacak.

2019 yılından bu yana her yıl düzenlenen ve bu yıl “geleneksel finans ile yeni finansın buluşması” temasıyla ilerleyecek İstanbul Fintech Week’te hem Türkiye hem dünyadan en birçok uzman bir araya gelecek. ‘Web3 nedir?’, ’Dijital paralar nereye gidiyor?’, ‘Yapay Zekâ finansı hangi noktaya götürür?’, ‘İşletmelerde finansal teknolojilerin kullanımı ne yöne ve hangi hızla evrilecek?’, ‘Dijital bankacılık ve ödeme hizmetlerindeki değişimi takip edebilecek miyiz?’ gibi onlarca konu başlığının uzmanlarca ele alınacak IFW’24'te, 100’ün üzerinde konuşmacı, 40’ın üzerinde sponsor ve partner ile 6 ayrı zirvede toplam 65 oturum yapılacak.

Zirvede Türk katılımcılarla buluşacak olan tanınmış uzmanların arasında; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hatice Karahan’dan ‘Decoding AI in Financial Services’ kitabının yazarı Clara Drodie’ye, UCL Blockchain Merkezi’nden Christina Frankopan’dan Fintech Business Weekly’nin yayıncısı ve fintek sektöründe sosyal medyanın öncülerinden Jason Mikula’ya, IBM Bankacılık Küresel Araştırma Direktörü Paolo Sironi’den Mastercard EEMEA Genel Müdür Yardımcısı Amnah Ajmal’a ve Oxford Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Profesörü Pınar Özcan’a kadar birçok temsilci etkinlik için iki günlüğüne İstanbul’da olacak.