İşte dünyanın en ucuz telefonu!

12 dolarlık fiyatıyla bu telefon, şu an için dünyanın en ucuz telefonu olabilir!

İşte dünyanın en ucuz telefonu!

Bir zamanın modası küçük boyutlu cep telefonları, şimdilerde yerini büyük ekranlı ve büyük boyutlu olanlara bırakmışken, incelik ve büyüklükle birlikte artan maliyetler kullanıcıların cebini yakmaya devam ediyor ve üretici markalar arasında da kıyasıya rekabet sürüyor. Daha ince, daha büyük, daha hızlı, daha dokunmatik derken maliyetler artıyor, batarya süreleri yetersiz geliyor ve neticede kazandıklarımızın yanına kaybettiklerimizi de ekliyoruz. Ancak yakında yepyeni bir trendle karşı karşıya kalacak ve bu sayede kaybettiklerimizi de kazanç hanesine yazmaya başlayacağız gibi görünüyor.

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi ilginç bir tasarıma sahip olan bu cihaz, dünyanın en ucuz telefonu olmaya aday. Telefon Çin'de bir teknoloji marketinde satışta ve üzerinde herhangi bir marka yazmıyor. Herhangi bir dokunmatik ekrana sahip olmayan ve akıllı uygulamalara ev sahipliği yapmayan bu telefon, fiyatıyla ise oldukça şaşırtıcı görünüyor. Yalnızca 12 dolar gibi bir fiyata sahip olan telefon, üzerinde yalnızca iki renkli bir OLED ekran bulunduruyor; Bluetooth, USB ve SD kart gibi bağlantıları taşıyor ve akıllı telefonlara göre enerji tüketimiyle ise daha uzun konuşma süreleri vadediyor.

Nokia'nın da tanıttığı "Nokia 105" modeliyle birlikte yakında bir kez daha küçük ve fiziksel tuşlu cep telefonlarını reyonlarda göreceğiz. 35 gün gibi fazlasıyla uzun pil ömrüne ve kompakt boyutlara sahip olan Nokia 105 gibi akıllı telefonların yanında "ikinci telefon" olarak tercih edeceğimiz bu telefonlar, fazlasıyla uygun fiyatlarıyla akıllı telefonların yanında kendine yer bulmakta zorlanmayacak gibi görünüyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Türkiye'de bu telefon başka ülkelerde ucuz diye taban yapar. :)

Arama yapılabiliyormu bununla :D

alo desin yeter :))

Neden olmasın. Amaç iletişimi gerçekleştirmekse her türlü kullanılabilir.

vergileri ekleyince en az 150 tl olur... bizim için cazip değil yani...

Türkiyeye giriş fiyatı direk 112 $ olur vergilerle

35 gün mü :O

pahalıymış bizim orda 3310 15 lira:D

markası apple olsaydı ve fiyatı 1000 dolar olsaydı peynir ekmek gibi satılırdı bu telefon (en azından bizim ülkemizde).

Keşke bizim burada da bu fiyata olsa.

Türkiye ye gelse en az 250 TL'den giriş yapar

türkiyede hangi marka hangi kalite cep alırsan al peşinen 200 tl vergi parasını hazır et. beleş bile satılması düşünülen cep telefonu bile 200 tl den satışa başlar türkiyelerinde.

telefona benzemiyor

ucuz ve kötü

Türkiyede olsada almam :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir