İşte Windows 10'un 29 Temmuz sonrası fiyatı!

Microsoft, Windows 10'a ücretsiz geçişin sona yaklaştığını hatırlattı ve sonrasındaki fiyatı duyurdu

  • Zeynel A. Öztürk
İşte Windows 10'un 29 Temmuz sonrası fiyatı!

Microsoft, Windows 10'a ücretsiz geçiş kampanyasının sonuna yaklaştığımıza dair bir hatırlatmada bulundu. Firmanın 29 Temmuz'da bitecek olan süreyi uzatacağı düşünülüyordu, ancak görünüşe göre bu olmayacak.

Windows 10'un aktif kullanıcı sayısının 300 milyona ulaştığını duyuran yazılım devinin pazarlama yöneticilerinden Yusuf Mehdi, şu hatırlatmaları yaptı: "Zaman doluyor. Ücretsiz yükseltme teklifi 29 Temmuz'da bitecek ve bunu kaçırmanızı istemiyoruz."

Microsoft'a göre 29 Temmuz'dan sonra Windows 10 Home'u satın almak için 119 dolar ödemeniz veya Windows 10'lu yeni bir bilgisayar almanız gerekecek. Microsoft'un bu hatırlatmasının amacı, Windows 10'a geçişleri hızlandırma amaçlı da olabilir. Firmanın planlarını değiştirmemesi sürpriz olmasa da, iki ay boyunca fikrini gözden geçirecek bolca vakti olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Dolarsa dolsun Ubuntu varken bu sistem sömürücüsüne ihtiyaç yok.

@06 Mayıs 2016 KENDİNİ ÖYLE KANDIR SEN.08:38

@07 Mayıs 2016 20:11 ms botu tam olarak senin gibilere denir ben LinuXMint + Pisi Linuxkullanmayı tercih ederim...

Sonunda Windows 7 kullanıcıları rahat eder. Birde Windows 10 u alın diye çıkarsa ne olacak? Microsoft un işi belli olmaz.

Microsoft'un lisanslı kullanıcılara kampanya yapması gerek. Lisanslı W7, W8 ve W8.1 kullanıcılarına lisanslı W10 almak istediklerinde %30 indirim yapmalı. Lisanslı kullanıcılar yeni bir işletim sistemi almak istediklerinde indirimli olarak alabilmelidirler. Microsoft'a Chip.com.tr aracılığı ile duyurulur. :)

@06 Mayıs 2016 09:41 bedavayken al işte neden indirim bekliyorsun

Daha iyi ikide bir yükseltin uyarılarılarından kurtulmuş oluruz.

Ben geçmem, geçerek dertsiz başıma dert alamam

Bilmiyorum, ben beğenmedim. Özellikle telemetry olayı da çok hoşuma gitmedi, reklam borbardımanına yakalanırsanız hiç şaşırmayın...

Ölümü gösterip sıtmaya razı edecek gibi algıladım. Madem Windows 10 son bırak kullanıcılar ne zaman dilerse o zaman geçme serbestisine sahip olsunlar, daha Windows 10'nun varlığından bihaber hatırı sayılır sayıda epey Windows XP kullanan hanım kullanıcılar var üstelik sadece ülkemizde değil Avrupa'da bile! 29 Temmuz sonrası ücretli dahi yapsalar bu defada yükselişe engel olacaklar tam bir dilemma. Dilerim akıl ve sağduyu üstün gelir.

Windows 10 nun onarımları çok yavaş sistem sıfrlama sorunları başlıcaları windows 8.1 onarımları daha hızlı yeniden başlattığında bilgisayar kendine yine gelebilir sistem sıfırlamada windows 10 da dosyalarınızı kaybedebilirsiniz windows 8.1 de  driverları ethernet wifi ses kartı sıkıntısını gidermiş zaten zaten ndivia amd devamlı driver güncellesine çalışıyor bunda bir sıkıntı yok diğer driverlar a ancak windows tanıması diyorum eski driverlar windows u çok yavaşlatabilir

Ben hayatımda bukadar sorunlu windows görmedin profesyonel kullanıcı lazım diğer kişilere android tablet kardeş nediyorum diyorum andriod tablet ancak kullanırlar çocuk lar bile kullanmayı öğrenmiş daha 4 yaşında komşunun çocuğu okuma yazma bilmiyor okadar windows profesyonellerin tercihi işte okadar

Windows bios setu yazımları yapsın öyle gelsin

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost