Kablosuz HDTV bağlantısı olan LCD-TV

Westinghouse, önümüzdeki hafta CES'te kablosuz HDTV bağlantısı olan düz ekran bir TV'yi tanıtacak...

  • Halil Mollaoğlu
Kablosuz HDTV bağlantısı olan LCD-TV

Amerikan televizyon üreticisi Westinghouse önümüzdeki hafta Las Vegas'ta gerçekleşecek olan CES'te kablosuz HDTV bağlantısı olan düz ekran bir TV'yi tanıtacak.

Bu iş için cihaz, yarı iletken uzmanı olan Pulse-Link'in geliştirdiği "CWave" adındaki teknoloji ile HD sinyallerini 1920 x 1080 tam ekran çözünürlüğü ile kablosuz alıcı üzerinden yakalayabiliyor. Gerekli sıkıştırma teknolojisi olarak JPEG2000 video codec'i kullanılıyor. Kopya koruması HDCP de destekleniyor.

Ekran, Blu-ray/HD-DVD oynatıcıdan bağımsız olarak herhangi bir yere yerleştirilebiliyor fakat mekâna göre veri transferin oranında hatırı sayılır ölçüde düşmeler meydana gelebiliyor. Mesela üreticinin verdiği bilgiye göre 3 ila 5 metre arasında saniyede 500 MBit hızına ulaşılabilirken, 10 metre uzaklıkta bu oran maksimum 115 MBit/s olabiliyor. Westinghouse televizyonu 2008'in ikinci çeyreğinde öncelikli olarak Kuzey Amerika'da satışa sunulacak. Fiyat hakkında bir bilgi verilmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

mütis bişey...

Westinghouse gerçekten çok kaliteli ürenler üreten bir firma fiyatları tuzlu ama senelerce sorunsuzca kullanılabilir..

kablo varken kablosuza ne gerek var hd yayın için

kablosuzlugu fiat a da yansır otamatıkman

kablosu zaten usb girişi gibi zahmetsiz

Perfect te sadece kablosuz olması cazip olmasa gerek artılarıda olmalı bence kablosuz olmasından hariç ?

marka olarak morgue dediklerine katılıyorum.ama kablosuz ev sinema sisteminde olduğu gibi kablosuz çalışan her cihaz veri aldığı veya gönderdiği cihaza bir miktar kayıpla sinyallerini ulaştırır veya sinyalleri alır.buda tam anlamıyla bir performans sağlayamaz.bence kabloluya devam.

kablosuz görüntü aktarımı iyi bir özellik olacaktır ama birde şu aktarım sırasında kayıplar yaşanmasa çok daha iyi olacak.

hd benım bildigim yüksek çözünürlüklü görüntü anlamında kalosuz kullanarak kayıplkar yaşayacaksam neden buna ihtiyaç duyayımkii bence biraz dahah gelişmesi lazımmm sony de çıkardı ama bilmyorummm..... erken

en fazla olacak kayıp % 5 oda çok göze batmaz hd kalitesinde.. yani arkadaşlar bence çok güzel bi başarı erken falan diil..

bizi kurtarın artık kablolardan ama veri kalitesi düşmesin

İntel Wi-Di adinda kablosuz goruntu sagliyacakmis hatta Sony marka laptoplara koydu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play