Kedi idrarı kokusuuna Dell'den yeni yanıt!

Dell'in "kedi idrarı" kokan PC'sinin gizemi, gelen resmi açıklamayla sonunda çözüldü!

Kedi idrarı kokusuuna Dell'den yeni yanıt!

Dell'in Latitude 6430 ultrabook'unu satın alanlar, cihazlarının çok kötü kokmasından şikayetçiler. Yeni dergilerin, kitapların, elektronik cihazların kokusunu bilirsiniz. Ancak 6430 sahipleri, ultrabook'larının "bir kedi tuvaletinin yanında" üretildiğinden şüpheliler. Hatta bir kullanıcı, cihazının kedi idrarı koktuğundan o kadar emin olmuş ki bundan dolayı kedisini suçlamaya başlamış. Ancak kısa bir süre sonra hareketinin yanlış olduğunu anlamış çünkü kokudan tek şikayetçi olan kendisi değil.

Haziran ayında başlayan şikayetlere Dell, klavyeyi yumuşak bir kumaşla klavyeyi temizleme ve sıkıştırılmış havayla havalandırma deliklerini temizleme önerileriyle cevap vermişti. Ancak raporlara göre bu öneriler, sadece bazı 6430u kullanıcılarının işine yaradı. Kokulu bilgisayarları tekrar inceleyen Dell, Çarşamba günü açıklamada kötü kokunun kullanıcının avucunu yasladığı yerle ilgili ve bir üretim süreciyle ilgili olduğunu, "bu üretim sürecini şimdi değiştirdiklerini" açıkladı.

Yaptığı açıklamada sorunun "kedi idrarı veya herhangi bir biyolojik yabancı maddeden kaynaklanmadığını doğruladıklarını" söyleyen Dell, kokudan şikayetçi olan kullanıcıların bilgisayarlarındaki sözkonusu parçayı Dell müşteri hizmetlerine başvurmaları halinde değiştiriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

@01 Kas 2013 16:23 dell sidikli degil de bence sen sidiklisin...

ha haa tam makara ya :)

... söyleyen Dell, kokudan şikayetçi olan kullanıcıların bilgisayarlarındaki sözkonusu parçayı Dell müşteri hizmetlerine başvurmaları halinde değiştiriyor. takdir ettim.

Kokulu cihazlar neden olmasın ki? Çilek kokan telefonlar, yasemin kokulu tabletler vs...

Arkadaşlar. Gerçekten de o notebook tuvalet kokuyor :D

Bizde de hangi türk teknik servise gitsen hep kullanıcı hatası. Ama yeni yasa ile birlikte bunu kanıtlamak zorundalar en azından, bir tek " kullanıcı hatası" deyip gönderemiyirlar.

İşlemcide kedi beyin hücreleri kullanacaklarına fare beyin hücrelerini kullanmalıydılar. Malum Jerry, Tom'dan daha akıllıydı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir