Kuzey Kore, interenti yabancılara kapattı!

Yolu bu ülkeden geçecek olanlar: Dünyayla iletişim kurmayı unutun!

Kuzey Kore, interenti yabancılara kapattı!

Kısa vadede Kuzey Kore'ye yolculuk yapmak gibi bir planınız muhtemelen yok. Ancak olur da yolunuz düşerse, telefonunuzdan internete bağlanma hayalini bir kenera bırakın.

Ülkenin tek mobil hizmet sağlayıcısı olan Koryolink'in yabancılar için sağladığı 3G hizmetini durdurduğu ortaya çıktı. Firma, bunun sebebi olarak "yerel internet sağlayıcısının hizmet kesintisi"ni gösteriyor. Yaşanan sorunun detayları ve bağlantının ne zaman geri geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Kesintinin Pyongyang'daki Koryo Hotel'de çıkan yangının sadece bir gün ardından gerçekleşmiş olması dikkate değer bir detay. Kesintinin gerçekten teknik bir sorundan dolayı yaşanmış olma ihtimali var. Bununla birlikte bu olayın fotoğraflarını çekmeye çalışanların tutuklanması, dolayısıyla durumun dünyadan saklanmaya çalışılması, kafaları karıştırmaya yetiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Komünizmin kendini reforme etmesi şart. K. Korenin ise bundan önce junge sisteminden, nekrotasiden ve asya tipi üretim tarzından kurtulması gerekiyor.

Komunizm esittir diktatorluk.İdeoloji ugruna halkina zulm eden bir sistem. Dunyada her ulkede komunizm diktatorluge donusmustur.Malesef bu vahsi utopyanin uyuttugu cok insan var.

Zaten internet yok ki o ülkede. En azından halka açık internet yok. Olsa bile sadece devlet tarafından belirlenen sitelere giriyor. Adamlar bildiğin sömürülüyor. Yazık..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir