Kuzey Kore'de modemin fişini kim çekti?

Dünyanın en fazla konuşulan ülkesi, bu kez de internette yaşanan kesinti ile gündemde!

Kuzey Kore'de modemin fişini kim çekti?

Neredeyse kapalı devre bir yaşam süren Kuzey Kore, geçtiğimiz günlerde saatlerini dünyanın 30 dakika gerisine alarak kendi zaman dilimini yaratacağı açıklamalarıyla bir kez daha gündeme gelmişti. Tartışmalı ülke şimdi de ülke genelinde yaşanan internet kesintisiyle bir kez daha gündemde. Geçtiğimiz gün ülke genelinde dört buçuk saatlik internet kesintisi yaşayan Kuzey Kore, yine bir şeylerin peşinde gibi görünüyor.

Gerçi ülke geneli kesintilere biz de ülke olarak pek yabancı sayılmayız. Hatırlarsanız birkaç ay öncesinde bizde de ülke genelinde elektrik kesintisi yaşanmıştı. Neyse ki Kuzey Kore bizim kadar şanssız değil. Zira ülkede interneti kullanan hepi topu 4.000 kişi var. Onlar da hükümetten özel izinli durumda. Yine faaliyette 5.500 web sitesi bulunan Kuzey Kore'nin kesinti yaşadığı saatler ise yerel saatle 18:30 ila 23:00 arası olarak kaydedilmiş.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kuzey Kore bizden şanslı ha? Bunu yazan parmakların sahibi, buyurun kapılar ardına kadar açık, gidin bakalım ne kadar nefes alabileceksiniz Kuzey Kore'de. Hah!

@12 Ağustos 2015 01:47 Yazıyı yazan kişi, onu espiri olsun diye yazmış. ... :)

@12 Ağustos 2015 10:25 Ne espirisi ya adamların zihniyeti belli, daha gezi olaylarındaki tavırlarını unutmadık...

aktroller hala gezi diye viyaklıyor...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir