Lenovo, BlackBerry'yi almayı düşünüyor!

Teknoloji devinin CEO'su, cep devi BlackBerry'yi satın almak istediklerini böyle açıkladı!

Lenovo, BlackBerry'le ilgileniyor!

PC devi Lenovo'nun CEO'su, BlackBerry'i satın almanın "mantıklı olabileceğini" söyledi.

Lenovo'nun BlackBerry'i satın alma ihtimalini ağzından kaçırması ile BB10 yapımcısının hisseleri New York'ta yüzde 14 oranında yükseldi.

Lenovo CEO'su Yang Yuanqing, Fransız gazetesi Les Echos'a yaptığı açıklamada, BlackBerry firmasını satın almanın mantıklı olabileceğini, fakat öncesinde piyasayı daha iyi analiz etmenin ve BlackBerry firmasının önemini daha iyi anlamasının gerektiğini belirtti.

Buna rağmen, BlackBerry CEO'su Thorsten Heins, henüz firmanın devriyle ilgili bir şeyden bahsetmiş değil. Heins, Ocak ayında "Bu gibi konularda her zaman olduğu gibi, konuşulmaya ve açıklanmaya hazır olduğunda konuşacağız, tabii konuşulacak birşey varsa" diyor.

BlackBerry (eski adıyla Research in Motion-RIM), Apple'a ve Android'e kaptırdığı piyasa payını geri kazanmak için uzun zamandır çabalıyordu. Geleneksel olarak BlackBerry telefonlar kullanan resmi kurumlarda bile artık iOS ve Android ürünleri yaygınlaştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Blackberry kurucusu istanbul doğumlu bir ara üs olarak Turkiye dusunuyluyordu adama 60 yasından sonra Turk vatandaslıgına gecersen askerlık sartı sunulmustu vazgeçmişti...yanlış hatırlıyorsam duzeltın.Biz öyle bir milletiniz ki dünya devlerinin milyonlarca dolar verip almak istediği fırsatları tepiyoruz....

gelmedigi daha iyi olmus para kazanip vergi cezrmden kacacakti zaten :-) elleri cagiracagimiza kendimiz bir seyler yapmaliyiz lenovo cin markasi ve dunya markasi bizim nemiz var

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir