LG, "aşılı" USB belleği piyasaya sürüyor

Artık USB bellekler korumasız değil - LG, kendi anti-virüs yazılımına sahip olan USB belleği duyurdu

  • Halil Mollaoğlu
LG, "aşılı" USB belleği piyasaya sürüyor

LG Electronis bugün Vaccine USB belleğini duyurdu - dünyanın ilk anti-virüs programı ile donatılmış USB belleği. Cihaz büyük miktarlarda veri depolamanın yanında gerçek zamanlı izleme ile koruma ve donanım taramaları sunuyor.

LG'nin Vaccine USB'si her PC'yi veya laptopu bağlandığı anda "tak ve otomatik kullan" özelliği ile korumaya başlıyor. USB, bağlandığı anda gerçek zamanlı izleme ile gelen trafiği virüslere veya zararlılara karşı tarıyor. Buna ek olarak istek üzerine "detaylı" donanım taramaları da yapılabiliyor. Eğer virüs bulunursa onarma, temizleme ve silme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Anti-virüs firmware'i düzenli olarak internetten otomatik olarak güncelleniyor ve böylece USB bellek her zaman maksimum koruma sağlamış oluyor.

USB bellek mat siyah renkte ve yansımalı ön panele sahip. Bunun dışında cihaz 512 MB ile 8 GB arasında birçok farklı kapasitede sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Güzel bir teknoloji. İnşallah fiyatı da makul bir düzeyde olur.

İşte bu çok güzel bir ürün ve de haber... Artık standart olması lazım antivirüs donanımlı belleklerin..Haber için thx

bence mantıklı bu aralar zaten F-secure virus sıralamasında 3 sırada bir usbye bulaşan bir kurtçuk var.Bilgisayara bağlarken insan çekiniyor ama böyle özelliği olan bir usb stick faydalı olur.Aynı zamanda bağlandığı bilgisayarıda tarayıp temizleme fonksiyonuda olursa ve boot sırasında da müdahale edebilme yeteneği olursa tadından yenmez :)

Bellekler için faydalı bir uygulama.Elden ele dolaşan bellekler, unutulmaya yüz tutmaya başlayan disketlerin yerine geçti ve bu da ister istemez bellekleri tehlikeli hale getirmeye başladı.Neredeyse her takılan USB bellek içerisinden virüs,trojan vb.çıkıyor.Bunu önlemek adına güzel bir yapılandırma.Yalnız 512 MB olan bellek modeli,artan bellek ihtiyacını karşılamak namına artık günümüz için çok da yeterli değil.Donanım üreticileri bunu da gözönünde bulundurmalılar.

bittorent a karşı çok güzel olur

Daha önceden düşünülmesi gereken ve geç kalan bir olay.USB ile bulaşıp bilgisayarı paylaşıma açan virüsler birer lanet gibi!!!

bu ürünün yüksek boyutlu bir sürümü gerceten cok kullanıslı olur, cok miktarda ve onemli veriyi korur. acep bu diskteki antivirus normal pc yazılımları gibi güncelleme desteği sunuomu? bide ole olursa süper olur walla...

Herhangi bir USB sticke antivirüs programı yüklesek gene aynı işi görürmü?
Yoksa bu çok daha farklı bir şey mi ?

ohh be nihayet....

süper olmuş böylece autorun ile kendini boot edip bulaşan virüslerin sonu geldi yani ..

E güzel valla...

Fiyatı ne olacak bir de fiziksel boyutlar küçük mü?

u3 lerin iinde zaten oluyor av

İyi güzelde, ufak bir bellekse mesala 512 Mb, içi virüs güncellemeleriyle dolar, yok şu virüsün imzaları, yok bunun.
Artık pc deki virüs programlarına da gerek kalmaz. Gerçi gene bulur virüs yazarları bir açık her zaman buldukları gibi. Bekleyip görecez.

Bence süper bir gelişme

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play