LG'nin Sihirli Kumanda'sına ödül!

Tasarımı ve kullanım rahatlığıyla dikkat çeken bu kumanda, uluslararası ödüle de layık görüldü!

LG, Sihirli Kumanda ile uluslararası tasarım sertifikası almaya hak kazandı. Bu kumanda ile Smart TV kullanıcı tecrübesini hem geliştirip hem de kolaylaştırdı. Sertifika Münih – Almanya'daki uluslararası tasarım© GmbH tarafından LG'ye verildi.

LG Electronics'in Almanya Başkanı Kiju Song bu ödülü şöyle değerlendirdi: "LG'nin Smart TV platformu hızla büyüyen sayıdaki içerik ve uygulamalara rağmen kolay ve kullanışlı olmayı sürdürüyor. Bunu büyük oranda sağlayan ise, kolay kullanımı ve rahatlığı ile uluslararası tasarım tarafından da ödüllendirilen yenilikçi kumandalarımızdır."

Uluslararası tasarım sertifikası Sihirli Kumanda'ya üretimde kullanılan kaliteli malzeme, ergonomik tasarım ve kullanım kolaylığı gibi ürünün tüm kalitesi dikkate alınarak verildi. Nisan ayında 2012 versiyonu tanıtılacak olan yeni Sihirli Kumanda, Netcast 3.0 bazlı LG Smart TV hizmetleri ve LG'nin 2012 CINEMA 3D Smart TV serisine yüklenen özel Smart TV işletim sistemlerinde kullanılıyor.

Bu sertifikaya ek olarak usability.de internet sitesi Kasım 2011'de Almanya ve ABD'de iF Design tarafından düzenlenmiş kullanıcı testleri gerçekleştirdi. Yapılan testler LG'nin Smart TV platformunu ve Sihirli Kumanda'sını diğer rakip ürünlerle karşılaştırmıştı. Hem katılımcılar hem de uzmanlar LG Smart TV platformunu ve Sihirli Kumandası'nı kullanımı en kolay ürünler olarak seçmişti.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play