LG, vandalizm ile suçlanıyor!

Samsung, önde gelen rakiplerinden birini bu garip hareketi yapmakla suçladı!

LG'ye vandalizm suçlaması!

Samsung ile Apple arasındaki anlaşmazlıkları duymaya alışmıştık. Ancak bu sefer anlaşmazlık yaratan taraf Samsung ve bu sefer karşısına aldığı firma Apple değil, kendisi gibi Koreli bir firma olan LG. Ayrıca bu anlaşmazlığın sebebi de alıştıklarımızdan farklı. Bu kez söz konusu olan tartışma konusu patentler değil.

Samsung, ortaya oldukça ilginç bir iddia ile çıktı. Samsung'un iddiasına göre, LG'nin bazı kıdemli yöneticileri, Berlin'de yer alan mağazalardaki çamaşır makinelerine karşı vandalizm saldırıları düzenlediler.

Firma, Koreli yetkililerden, suçlanan LG yöneticilerine karşı bir araştırma başlatılmasını istedi. Sky News'in haberine göre, "bahsi geçen kişiler Berlin, Almanya'daki perakende mağazalarında yer alan Samsung çamaşır makinelerini bilerek ve isteyerek parçalamak" ile suçlanıyorlar. Açıklamanın devamında ise, Samsung'un yüksek seviyeli bir yöneticinin, ülkenin kanuni otoriteleri tarafından incelenmesini istemekten üzüntü duyduğu, ancak bu sorunun çözülmesini istediği söylenmekte.

LG tarafına bakılırsa, firmanın, bazı çalışanların "yanlışlıkla" bir Berlin mağazasındaki bazı Samsung ürünlerine zarar verdiğini kabul ettiği gözüküyor. Ancak LG, bu hasarın bilinçli olmadığını ve rakipleri üzerinde yürütülen bir market araştırmasının düzenli bir parçası olduğunu söylemekte.

LG, verilen hasarın karşılığını, polis olaya dahil olduktan sonra, parasal olarak ödemiş olsa da, bu kaza hakkında pek özür dileyecek gibi gözükmüyor. Öyle ki, firmanın iddiasına göre ürünlerin hasar almış olmasının tek sebebi, kullanılan menteşelerin kalitelerinin "zayıf" olması idi. Samsung ise bu iddiayı normal olarak reddetmekte.

Samsung tarafından suçlanan yöneticiler arasında ise, LG'nin ev araçları bölümünün başında olan Jo Seong-jin de bulunmakta...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

LG; acaba bu samsung ne yapmış? diye içini açıp bakmış sadece, keşke apple'da bunu yapsa da şu kötü ekran ve 8 mp kameradan artık vazgeçse.

aga Allahtan apple beyaz esya v,s islerine girmiyor.yoksa diger markalara patent davalari acardi.senin makinan kare seklinde kapakli,araban 4 tekerlekli v,s gibi:)

aga Allahtan apple beyaz esya v,s islerine girmiyor.yoksa diger markalara patent davalari acardi.senin makinan kare seklinde kapakli,araban 4 tekerlekli v,s gibi:)

samsung zırlama da kaliteli bişey yap gözyaşların kurusun yazııııııık

@18 Eyl 2014 20:59 çok vaklama kümesteki iGoose...

Vandalizm ne demek öğrendik sayenizde :)

LG su siralar chirkeflik pesinde kosuyor ama Samsung ile yarisamayacagini kendisi de biliyor, sonucta Samsung'un elinde olan 20 sektorden sadece 4-5'inde varlar, zamaninda Sony bile bas edemedi...

@18 Eyl 2014 22:56 sony hiç bir zaman beyaz eşya üretmedi, iş makinası üretende yine samsung idi, apple dahil bugün çok büyük gördüğünüz markalar mobil kişisel cihaz üretiminde sony'nin izinden giderek bugüne geldi.

Ziyaretci 20.03 icimden "cok cahilsin keske olsen" demek gecti..

Ancak LG, bu hasarın bilinçli olmadığını ve rakipleri üzerinde yürütülen bir market araştırmasının düzenli bir parçası olduğunu söylemekte.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir