LG, Yeni OLED EVO TV Modellerini CES 2024 Standında Sergilemeye Başladı

LG, yapay zeka destekli işlemcisiyle 4 kat daha yüksek yapay zeka performansına sahip olduğunu iddia ettiği LG SIGNATURE OLED M4 ve LG OLED G4 modellerini CES 2024'teki standında ziyaretçilere sunmaya başladı.

LG, Yeni OLED EVO TV Modellerini CES 2024 Standında Sergilemeye Başladı

LG Electronics (LG), CES 2024 etkinliği kapsamında 2024 OLED TV serisini standında sergilemeye başladı. Şirket, yeni seride kullanılan işlemcilerin 4 kat daha yüksek yapay zeka performansına sahip olduğunu iddia ediyor.

Yeni modellerde öne çıkan en önemli detaylardan biri LG’nin OLED TV'ler için özel olarak tasarladığı yapay zeka destekli işlemci. LG SIGNATURE OLED M4 ve LG OLED G4 modellerinde bulunan yeni α (Alpha) 11 AI işlemcisinin daha iyi bir görüntü ve ses deneyimi sunduğu iddia ediliyor. Ayrıca yeni işlemcinin önceki modele kıyasla grafik performansında yüzde 70'lik bir iyileşme ve yüzde 30 daha hızlı işlem hızı sağladığı iddia edilenler arasında.

Yeni OLED TV'ler, bulanık görünebilecek nesneleri ve arka planları keskinleştirmek için görüntü analizi kullanan AI Çözünürlük Yükseltici özelliğiyle birlikte geliyor. Bununla birlikte televizyonların sahip olduğu Gelişmiş Dinamik Ton Haritalama özelliği sayesinde görüntünün bloklara bölünerek, ışığın sahneye girdiği yerde parlaklıktaki değişikliklerin analiz edebildiği ve parlaklık ve kontrastta ince ayarlamalar yapıldığı belirtiliyor.

Seride öne çıkan kablosuz OLED TV, LG SIGNATURE OLED M4 modeli 97,83 ve 77 inç ekran seçenekleri ile birlikte ilk kez 65 inç boyutunda satışa sunulacak. OLED M4, harici cihazları bağlamak için tüm giriş bağlantı noktalarının arkada veya yanlarda bulunduğu geleneksel TV'lerin aksine, video ve ses sinyallerini kablosuz olarak ekrana gönderen ayrı bir Zero Connect kutusuyla birlikte geliyor.

LG’nin bu modeli 4K 144Hz'e kadar kablosuz video ve ses aktarımına sahip. Bunların dışında Gelişmiş AI Ses özelliğine sahip TV'nin yerleşik hoparlörleri sanal 11.1.2 surround sesinden yararlanıyor. Oyuncular içinse HDMI 2.1 ile gelen model, ekran ön ayarları arasındageçiş yapılabilmesine olanak tanıyan Oyun Yöneticisi özelliğinin yanı sıra NVIDIA G-SYNC ve AMD FreeSync'i desteğiyle geliyor.

Yeni webOS'a sahip LG 2024 Smart TV'ler, ayrıca akıllı ev IoT birlikte çalışabilirlik için evrensel standart olan Matter'ı destekleyen akıllı ev cihazlarıyla etkileşime girebiliyor. TV'ler aynı zamanda mobil cihazlarla uyumluluk için Apple AirPlay ve Google Chromecast hizmetlerini de destekliyor.

CES 2024 ziyaretçileri, 9-12 Ocak tarihleri ​​arasında şirketin standında LG'nin en son yeniliklerini keşfetme fırsatına sahip olacak.