Logitech Alto ile Notebook'ta PC Konforu

Notebook başında fazla vakit geçiriyor ve PC'nizin konforunu arıyorsanız, size göre bir çözüm var.

Logitech notebook'larınızı PC gibi kullanmanızı sağlayacak klayveli notebook yükseltici standını Alto'yu pazara sundu. Logitech Alto, notebook ekranını göz hizasına göre ayarlayıp kullanıcıları dar notebook klavyelerinin yaşadığı zorluklardan kurtarıyor.

Dünyada notebook kullanımı giderek arttıyor, ancak notebook'ların kompakt şekli bazen sorun oluyor. Öyle ki kullanıcılar çoğu zaman uygun olmayan tuş dizilişlerine sahip bu küçük yerleşik klavyeleri kullanmaya çalışırken değişik şekillere girmek ve göz hizasından aşağıda kalan ekrana bakmak zorunda kalıyor. Bu soruna çözüm getiren Logitech Alto tıpkı bir kitap gibi açılıyor. Bir tarafında entegre tam bir klayve ve diğer tarafında ise notebook için açılı bir düzlem bulunan bir sistemden oluşuyor. Bu klavye insanlara masaüstü PC'de kullanmaya alışkın oldukları bir klavye deneyimi yaşatıyor. Sayı tuşları ,medya paneli ve standard tuş dizilimine sahip bu klavyenin kurulumu kolay olan düzlemi monitörü göz hizasına yükselterek ekran ve kullanıcının gözü arasında ideal bir uzaklık sağlıyor.

Logitech Alto'nun kurulumu 30 saniyeden kısa sürüyor. Bu işlem bir notebook PC'sini standın üzerine yerleştirip USB kablosuna takmak kadar basit. Cihazı klavyeden çıkarmak da aynı şekilde kolay.

Logitech Alto ile Notebook'ta PC Konforu

Alto siyah yüzeyiyle, turuncu arkadan aydınlatmalı ikonlara sahip parlak siyah paneliyle şık bir notebook deneyimi sunuyor. Klavye ayrıca tek-dokunuşla medya ve ses kontrolü bulunuyor, diğer hızlı erişim tuşlarıyla favori uygulamalara, dosyalara ve Web sayfalarına da ulaşabiliyorsunuz.

Logitech Klavye ve Masaüstü Ürünler Pazarlama Müdür Yardımcısı Denis Pavillard "Notebooklar evde ve seyahatte kullanılabildiği için çok büyük avantajlar sunuyor; ancak oturur vaziyette uzun süre kullanıldığında insanlar masaüstü PC'nin yüksek monitörü ve tam boy klavyesinin sunduğu rahatlığı notebook PC'de yakalayamıyorlar. Logitech Alto notebook standı rahatlık sorununu çözüyor. Ve karmaşık pahalı dok istasyonlarının tersine, Alto bilgisayar kullanılmadığında kolaylıkla katlanıp kaldırılabiliyor. Böylelikle insanların masalarında yer açılıyor"

Logitech Alto'nun Satış Fiyatı: 119 $+ KDV

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

güzelde pahalı arkadaşlar

alet güzele benziyor notebookla uğraşırken boynum ağrıyor zaten

Bence entegre klâvyesi olduğundan ve katlanabilir olduğundan dolayı kullanışlı olabilir. Çünkü, benim çok çok iyi bir dizüstü bilgisayarım ve eski (5-6 yıllık) bir masaüstü bilgisayarım var ve o yavaş masaüstü bilgisayarımı arada bir kullandığımda dizüstü bilgisayarımdan daha rahat olduğunu anlıyorum.
Ancak Logitech'in bu ürününün dizüstü bilgisayar üreticilerinin kendi aksesuvarları kadar rahat olup olmayacağından şüpheliyim. Çünkü orijinal aksesuvarların çoğu, şarj için bilgisayarın altına geçen bir bağlantıya ve adaptöre sahip. Böylece bilgisayarı standın üzerine taktığınızda aynı zamanda adaptörü de bağlamanıza gerek kalmıyor. Hatta 'docking station'lı ve tüm portları bilgisayarın altındaki özel yuvadan alan aksesuvarlar bile var.

fiyatı çok uygunmuş,masa üstü pc ye çok alışık olduğumdan notebook aldığımda böyle bir donanımda almayı planlıyorum.bilgilendirdiğiniz için sağol chip

yaw logitech iileri yapıyorda fiyatları uçuk oluyor :S alacam biraz param olsun ii gider.

walla bu tepsiüstü olmuş :)

madem normal klavye ile notebook kullanılacaksa neden latop alınırki bende bunu anlamış değilim

Arkadaşlan ben Targus aldım kulanıyorum ve çok rahat bu ürünü incelemiştim ama piyasaya çıkmamıştı. Notebook'u evde kullanırken çok çok rahatlık sağlıyor.

Notebook 3Kg
Ek Batarya 0,5 Kg
Bu Sİstem 1 Kg
Taşıma Çantası 0,75 Kg
Şarj Cihazı 0,5 Kg
-------------------------
Toplam 5,75 Kg

Omuzunuzu kırmaya yeter...
Güle güle kullanın ....

Gidip 3 KG notebook alanlara gülüyorum...

ABi al MSI...

1.30 Kg...paşa paşa kullan..

Bu konuda HP de iddialı... onlarında güzel modelleri var, ve yıllardır ürünleri piyasada... Logitech AR-GE si biraz geç kalmış...

Bu da geçiş ürünlerinden bir tanesi, 5 ay sonra tamamen kullanılmaz hale gelir (yani piyasada ihtiyaç kalmaz). Çünkü yakında notebook'lar desktop çözümleriyle üretilecekler tahminimce.

tasarımı ve görünümü hoş olabilir ama ne gerek var şimdi böyle şeylere anlamam...

ne bilim madem böyle bi hantal set ilavesi var madem pc ortamı oluşturuluyo bari ram di bilmem neydi ilave birimlerde eklesinler bu aparata da tam bi pc havası olsun..böylece laptopu bu sisteme oturtuğumuzda ev ortamındaki bi pc den farkı kalmasın...oyun için sistem özgürlüğü sağlanmış oldu omuz altında laptop evde pc nassı ama:)

ben bugun aldım ancak cok memnunum bu arada eger notebookların gelısme teknolojısını beklersek cok gec kalırız onlar cıkana kadar bu gayet ıyı

Logitech Alto'nun kablosuz olmayan bu modelinden almak istiyorum ama Türkiye'de hiçbir mağazada bulamadım. :( İkinci el satan da görmedim. Yurtdışından alsam Türkçe klavye olmayacak.

Satıştan mı kalktı acaba, sorun nedir anlayamadım.

ben bitane aldım gerçekten çok rahat kullanışlı tavsiye ederim

Sen de yorum yaz