Meğer Apple'ın haberi varmış!

Apple, meğer iPhone 5 ve iOS 6 ile gelen haritalarının felaket olacağı konusunda daha önce uyarılmış

Geliştiriciler Apple Maps'i önceden uyarmış

iOS 6 çıkmadan aylar önce resmi ve gayri-resmi kanallardan bir çok yazılım geliştiricisi Apple'ı haritaları konusunda uyarmış.

CNET'in haberine göre, geliştiriciler yalnızca kendilerine sunulan API'lerden etkilenmemekle birlikte, bir çoğu verilerin kalitesi ve doğruluğu konusunda şüphelerini bir çok Apple yetkilisinin de okuduğu forum ve e-postalara göndermişler.

Bir geliştirici "Hata dediğimizde, bir nokta gösterilir ve bu yanlış denilir; büyük bir alanı daire içine alınıp bu tamamen yanlış olduğunu görmek hatanın çok üstünde"

Apple çalışanlarından birinin geri dönüş yaptığını bildiren bir başka geliştirici ise "konunun çok iyi anlaşıldığını ve Apple tarafından bilindiği" söylenen bir yanıt almış.

Bir çok kullanıcı Apple deyince aklına kullanım kolaylığı ve kalite gelirken, böylesine bir markanın bu kadar kötü bir ürünü piyasaya bunca açığıyla sürmesi markaya zarar vermiyor mu?

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

markaya çok zarar verdi. steve jobs olsaydı bir sene daha beklerdi bi sonraki ioste çıkarırdı acele ettiler..

Bunu da yerler diyip adamları sallamamışlar açıkça ortada :D

apple mepıl boş iş sony xperiamla mutluyum 5 sene değişmem artık. sonra yine sony.

Steve Jobs gittiğinden beri Apple ipini koparan bişe gibi davranıyor. Büyük ekranlı iPhone, küçük ekranlı iPad, bissürü yeni gelen özellikli iOS, hatalı sistemler, ısınmaktan kapanan şeyler felan filan...

yani Apple aliklara bozuk ve eksik haritayi kakaladi ve pismanda degil... :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play