Microsoft CEO'su Ballmer görevi bırakıyor!

Teknoloji devi Microsoft'ta tüm dengeleri değiştirecek şok bir gelişme yaşanıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Steve Ballmer 12 ay içinde görevi bırakıyor!
Steve Ballmer 12 ay içinde CEO'luğu bırakıyor

Microsoft, CEO'su Steve Ballmer'ın önümüzdeki 12 ay içinde emekli olacağını duyurdu. Ballmer, yerine geçecek yönetici belirlendiğinde görevinden ayrılacak.

CEO, Microsoft takımına yazdığı açık mektupta bu kararını ve "ilerleme stratejisini" açıkladı. Ballmer'ın basına yaptığı resmi açıklamada şu cümleler yer aldı:

"Yeni bir kuruluş ile yeni bir strateji için yola çıktık ve harika bir Baş Liderlik Takımımız var. Aslında ilk düşüncem emekliliğimin, şirketimizin bir 'cihazlar ve hizmetler şirketi'ne dönüştüğü sırada gerçekleşmesiydi. Bu yeni yönümüz için başta daha uzun kalabilecek bir CEO'ya ihtiyacımız var."

Açıklamaya göre Ballmer'ın CEO koltuğunu dolduracak selefi, John Thompson'un yönetimindeki, içerisinde Bill Gates'in de yer aldığı özel bir kurul tarafından seçilecek. CEO görevi için hem şirket içinden, hem de şirket dışından adayların değerlendirileceği bilgisi veriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

hadi hayırlısı olsun

eleştiri oklarının(genel olarak çok beğenen de var) hedefinde bir işletim sistemi ve mobil platform yılların tasarımını baştan aşağı değiştiren ve yine bazı kesimler tarafından beğenilmeyen ve bir önceki sürümlerinin önüne geçememesinden dolayı olsa gerek.

tipe bak , bencede ayrılsın :))

Bu adamı her gördüğümde yüzümde bir tebessüm oluşuyor :) Microsoft bana göre gayet iyi gidiyor fakat daha da iyi gitmemesi için bir engel yok.

Geri dön Bill Gates

microsoft u mahvetti bu adam be. iyi bir karar vermiş

Bill Gates geri dönsün!!! Microsoft'un eskisi gibi güçlü bir şirket olmasını ve dünyanın gelmiş geçmiş en iğrenç yazılım şirketi Google'ı tekrar arama motoruna çevirmesini istiyorum!!! Eğer Bill Gates MS'in başında kalsaydı Windows 8 ile gelinen güvenlik ve performansa Vista ile ulaşmış olurduk!!! Hem de Google gibi iğrenç bir şirketin ve onun iğrenç Android'inin bu hale gelmesi imkansız olurdu!!! Keşke hiç gitmeseydi Bill...

@23 Ağu 2013 19:09 Bill Gates zaten Windows 7'den sonra gitti...

Bill Gates 2006'da MS'den CEO'luğu bıraktı, daha Windows Vista geliştirilmiyordu o sırada...

@23 Ağu 2013 20:57 ayıp bee!...

bill gates gelmeyecekse beni alın :P

@23 Ağu 2013 21:05 Şirketi batırman için mi?

Bi an için hiç gitmeyecek sanmıştım.

tim cooktan başarılıydı bence. ve umarım yeni gelecek ceo, diğer büyük ceolar gibi hayatıyla farklı bi insan olur sıradan bi insan olmamalı

Bill Gates artık yaşlandı. Onun gelmesini beklemek ilginç bir şey olurdu.. En güçlü adaylardan birisi, şimdilerde Windows Phone ekibinin başındaki Joe Belfiore gibi duruyor.

Suratında meymenet yok zaten iyi olmuş

Win8 böyle yer adamı

Micrsosft çok şeyini değiştirecek.Baknı görün işletim sistemini ücretsiz dağıtmaya başlayacak.Donanım işine bir miktar daha girecek yazılılmlarını çoğaltmaya başlayacak.Yani Apple ve google arası bir şirkete dönüşecek.Dönüşmeşse penceresine gazete kağıdı çekmek zorunda kalacak.

Microsoftta 1 kişilik kadro açılıyor yani ssk,servis yemek varsa yarın gidip form dolduruyum.

@24 Ağu 2013 02:15 yemek değil de ticket varmış hacı :))

Doğru bir karar. Artık Microsoft'un değişmesi gerekiyor; çünkü innovasyon açısından çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu ise Microsoft'un küçülmesine neden olacak çok önemli bir sorun. Doğru adam gelir ve herşeyi düzeltir gider... <Cleverman>

BENCE KALSA İYİ İDİ ...SAYESİNDE LİNUX VE TÜREVLERİ (ANDRAİD GİBİ) İYİ BİR YERE GELDİ....

Ballmer gideceğin sinyallerini Windows 8 ile çoktan verdi. Yeni işletim sistemi olmasına rağmen satmıyor. acele ettiler akabinde sunduğu Win7 varsa Win8 olmasada olur. Masaüstü PClerde ki Metro varlığı- Başlat butonun yokluğu hiç bahsetmeye dahi gerek yok. Vista kendi çekirdek yapısında sorun vardı onu iyileştirmek adına Win7 satışa çıkardılar. Win7 kullanıcılar alışdılar yapımcılar uyum sağladı derken Win8 geldi iyileştirmeler vardı lakin Win8 mutlaka almalıyız derdirten 1 özelliği yok, XP kullanan şirketlere yeni işletim sistemi satmak adına dayatmalar. MS son dönemlerine yaptığı işlere bakın itibarımı zedeledi Ballmer'e "Hade aslan emekli olma zamanın geldi senin demişlerdir":)))

VentureBeat sitesine göre öne çıkan nedenler 900 milyon dolarlık zarara neden olan Windows RT tabletler.

Sen de yorum yaz