Microsoft'tan kablolu Xbox One kolu, fazlası!

Microsoft, oyun ve mobil cihaz tutkunlarına yönelik yeni ürünlerini ortaya çıkardı!

Microsoft'tan yepyeni ürünler

Microsoft, bu aralar büyük işler peşinde koşuyor. Özellikle Minecraft'ın yapımcısı Mojang'ı birkaç milyon dolar karşılığından almasından beri, piyasalar büyük ölçüde çalkalanmış durumda. Pek tabii haberin büyüklüğü, Microsoft'un da farklı konularda reklam yapmasını güçleştiriyor. Fakat firma yine bir yolunu bulmayı başardı ve dikkat çekici yeni Xbox One aksesuarlarıyla ikinci bir şok etkisi yaratmayı başardı...

Microsoft'un yeni güzelleri arasında bir adet Windows, iOS ve Android ile uyumlu çalışan Bluetooth klavyenin sonrasında hali hazırda piyasada bulunan farenin farklı bir versiyonu ve de Windows için Xbox One kontrol cihazı da ortaya çıktı. Bilgisayar için üretilen Xbox One kolu dikkat çekici ancak ona yakından bakınca direkt olarak aynı kontrol cihazının USB kablo ile bilgisayara uyumlu şekilde çalışır hale getirildiğini görmek, açıkçası bizi pek mutlu etmedi. Anlayacağınız aynı kol artık Windows için de var.

Microsoft'tan kablolu Xbox One kolu, fazlası!

Kablolu olan Xbox One oyun kolu PC kullanıcıları için her ne olursa olsun harika bir hediye ama Universal Mobile Keyboard olarak karşımıza çıkan klavye, şüphesiz tüm yeni ürünlerden birkaç gömlek daha üstün. iOS, Android ve Windows cihazlarla uyumlu olarak çalışabilmesinin yanında, aynı zamanda tableti koruyucu bir tabaka görevi de görebilen klavye, tek şarj ile altı ay kadar hizmet sunabiliyor. Birçok Microsoft aksesuarının aksine, bu güzide klavye üzerinde işletim sistemlerine özel tuşları görmek mümkün... Örneğin, Apple için "command" tuşu ve Andorid için "home" tuşunu üzerinde barındırıyor ve ilginç bir şekilde üzerinde herhangi bir Surface ya da Windows markalı tuş görmek mümkün değil.

Son olarak, yeni Arc Touch Mouse da gri tonu ile dikkat çekiyor. Önceki versiyona ziyadesiyle benzeyen ürünün gerçekten en büyük farkı rengi... Yeni Xbox One ve USB kablo kutsu Kasım ayında 60 dolardan satışa çıkacakken, Universal Mobile Keyboard 80 dolardan ve de son olarak yeni Arc Touch Mouse da 70 dolardan Ekim ayında piyasada olacak.

Okuyucu Yorumları