Microsoft'tan yeni kampanya: "Bing It On"

Microsoft, arama motoru Bing'in Google'dan çok daha iyi olduğunu ispatlamak için bakın ne yaptı...

Microsoft'tan yeni kampanya: "Bing It On"

Arama motoru Bing'in Google'dan daha iyi sonuçlar verdiğini ispat etmek isteyen Microsoft, "Bing It On" adındaki yeni kampanyasını ve web sitesini ortaya çıkardı.

Bing It On üzerinde yaptığınız aramada Bing ve Google'dan aynı anda arama sonuçlarını gösteriyor ve kullanıcılardan beğendikleri sonuç sayfasına oy vermelerini istiyor. Tabi bunu yaparken hangi sayfanın hangi arama motoruna ait olduğunu bilmiyorsunuz.

Microsoft, yayınladığı basın metninde yaptığı bağımsız bir araştırmadan da bahsediyor. Bu araştırma, Bing'in Google'a "karşılaştırma testlerinde neredeyse 2-1 oranında tercih edildiğini" iddia ediyor. Testlerin "sadece web arama sonuçları bölmesi"ni temel aldığı vurgulanıyor. Yani Bing'deki Snapshot, Sosyal Arama; Google'ın Knowledge Graph gibi konumların arama sonuçları kullanılmamış.

Microsoft, yakında başlatacağı bir TV reklam kampanyası ile Bing It On'u tanıtacak. İlk olarak MTV Video Music Awards'da yayınlanacak reklamlara, Microsoft'un ABD'deki mağazalarında da yer verilecek. Şirket daha sonra yapacağı bir çekilişle içinde Microsoft Surface'in de olduğu Microsoft temalı ürünler dağıtmayı planlıyor. Bakalım Microsoft'un bu çabası, Bing'in kullanım oranını artırmaya yetecek mi...

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ennnn çok bilinen şeyleri buluyodur anca. ben ne aradıysam bişey bulamıyor ama yandex bile daha iyi sonuçlar buluyor

google çok da tın havalarında iken, bing'den böyle birşey çıkması ne demek gayet belli. aynı şey microsoft ile apple arasında da, mac windowsdan daha iyidir reklamları gibi işte.

katılamıyor muyuz ya anlamadım yolladığınız sayfa direk bing e gönderyor :S

Daha bilindik bişey ararsanız yani bilindikten kastım örneğin michael jackson'un doğum yerini ararsanız Bing daha başarılı veya bir şirketin sayfasını ararken. Öte yandan cs'yi açmak için half life kısayoluna yazmanız gerkenleri google'da çok daha hızlı ve isabetli şekilde bulursunuz. İki saçma örnek ama durum böyle. 2 senedir ikisini de kullanıyorum.

Bence yersiz, insanların alışkanlıklarını bu şekilde değiştiremezler

gerçekten güzel fikir ama o kadar güzel değil, google sonuçlarının yanında bunu çevir düğmesi olabiliyor ve o zaman anlıyorsunuz. ayrıca bing'in arama sonuçlarından daha büyük sorunları var, mesela... herşeyi... ama bilhassa ve hususiyetle arayüzünün sıkıntı yarattığından bahsedebilriiz ve o arkaplan resimleri yokmu...

şunu farkettim bing sayfası açıkken "bing it on" aratmak için google'ı açtım, demekki iyi olduğu için değil tamamen alışkanlık olduğundan google kullanıyoruz.

Bunlara gerek yok. Yandex varken Google yerine kimse bing kullanmaz..

bing'i kullanmama nedenim görsellik olarak Google'a alışmış olmamdandır. yoksa arama sonuçları arasından istediğim sonucu rahatça bulabiliyorum. Google babamın oğlu yada kusursuz değil..

-game cstrike :D

google>bing arama yapın aynı kelimeleri sonuçları görün :S

Hic gulecegim yoktu. Bing mi daha iyiymis. Google a sempatim yok ama en azindan isini iyi yapiyor. Microsoft yamalarini ararken bile Google daha mantikli sayfa oneriyor yahu.

Site faaliyette değil, bing.com'a yönlendiriyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir