Microsoft'un Apple isyanı!

Microsoft'un en tepesinden gelen bu çok iddialı açıklama, Apple'a "hodri meydan" diyor!

Microsoft'un Apple isyanı!
Yeni savaş alanı tablet bilgisayar sektörü olacak

Microsoft ve Apple yüzyılımızın belki de en büyük iki rakibi. Geçtiğimiz on yıllık döneme bakacak olursak, ne yazık ki Microsoft için "yenilikçi" kelimesini çok fazla kullanamayabiliriz. Pek tabi Xbox ve hemen ardından çıkan Kinect gibi cihazlarla büyük satış rakamlarına ve piyasa payına ulaştılar. Microsoft Office ve diğer yazılımlarından elde ettikleriyse su götürmez bir gerçek... Yine de tüm bu özelliklerine rağmen Microsoft bir süredir yeni teknoloji üretme konusunda geri kalmış durumda.

Microsoft'un ürettiği yeni teknolojilerin birçoğu "çok küçük ve çok geç" olarak nitelendiriliyor. Durumun bu noktaya gelmesindeki en büyük sebepse firmanın teknoloji dünyasında olacakları önceden kestirememesi şeklinde yorumlanıyor.

Durumun farkında olan Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, başını iki elinin arasına koymuş bu durumu değiştirme planları yapıyor. Göreve geldiği andan itibaren konu hakkında çalışan Ballmer'ın yaptığı son hamle ise firmanın Surface adı altında iki yeni tablet piyasaya çıkaracak olması. Tablet bilgisayarların zaten yıllar evvel Microsoft tarafından tasarlanması gerçeğinin yanında, Ballmer'ın tabletleri hali hazırda bulunan cihazların bir kopyası olmaktan öteye gidecek. Tüm bunların yanında tıpkı Windows Phone 7'de olduğu gibi firma, bir kez daha farklı bir kulvarda yarışa girmeye hazırlanıyor.

Ballmer CRN'ye verdiği röportajda, bu zamana kadar hem donanım, hem de yazılım alanında birçok yeniliği Apple'ın yaratmasına izin verdiklerini kabul etti ve konuşmasında üretecekleri iki yeni Surface modelin ardından yeni bir dönemin başlayacağına değindi. Ballmer'ın sözleri oldukça iddialı: "Takip eden damgası yemekten bıktık. Artık takip eden değil, takip edilen olacağız!"

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

rüyanda microsoft

allahda seni güldürsün mikisoft :)

Bence Microsoft'un söylediklerini yapma şansı var. Apple bana göre yeni şeyle üretmeyi Steve Jobs öldükten sonra bıraktı. Microsoft'a bir Windows 8 kullanıcısı olarak canı gönülden inanıyorum ve destekliyorum. Yolun açık olsun...

parayı bulan sapıtıyor hacılar.Ben memnunum kendi windows8'imden gayet hızlı ve stabil

Apple fırsatçılığının ekmeğini fazlasıyla yedi.Bu sonsuza kadar süremez.Google ve Microsoft'a (hatta yeni projesiyle Nokia'ya) fazla direnemez..

surface'in özelliklerini vs geçtim, daha adını yeni duyanlar damlamış konuya. Ekranın sol altına bakın bakalım hangi firmanın ürününü kullanıyorsunuz. Surface gerçekten iddialı geliyor.

Microsoft Xbox 360 ve Kinect'de başarıllı gerçekten. PS3'ü geçmeyi başardılar ve tabi Move'da. Kinect ile move zaten kıyaslanmaz arada farklar epey var ama Microsoft telefonda dibe vurdu gerçekten. Hala Xbox 360 resmi olarak satılmıyor ülkemizde. 2012 sonu gelir belki. Tablet'de başarıllı olacaklarını inanıyorum açıkçası en azından olmak zorundalar.

Windows köklü bir firmadır Apple'a göre o yüzden bu sözün doğruluğunun doğruluk payının oldukça yüksek olacağı da düşünülebilir!

Fanboy koktu...

microsoftu beğenmeyen arkadaşlar hangi işletim sistemini kullanıyolar acaba?? :)

@16 Tem 2012 01:33 Mac os. Bir yerlerden tanıyor musun?

Adam Gercekleri Aciklamis Neden Sasirdinizki!Apple iphone 3g Modelinden Bu Gune Kadar Mevcut Markalarin Teknoloji'lerini Geriden Takip Etmektedir. Gunumuz Ve Oncesinde Video Ceken Cihazlar Varken Yeni iphone Simdi Videoda Cekiyor.(Sanki Kendilerinde ilk)Sonrasinda Cift Cekirdekli Islemcilerle Karsilastik Her zamanki Gibi apple Sonradan Yapti Gunumuzde 4 cekirdekli 3d'li Cihazlar Var suanda Dahil Gunumuzdeki Bazi Teknolojilerden Yoksun Bir Markadir.Apple.

Şu içinizdeki MS nefretini gırtlaklayın. Size bugünleri gösteren firmadır. Dünyanın en büyük firmalarındandır. iş ortakları en çok kazanandır. Sadece telefonla değil 30+ iş dalında çalışandır :) Profit değeri en yüksek şirkettir. Piyasa değeri bir yılda değişir, katlanır. Bişey ifade etmez.

Her Zaman Kazanan Kapitalizm Herkesin En Azından onun Kadar Güclü Rakibi Olmalı Mk kimse demiyoki aga neyin kafasındayız

Ateistler bunu da açıklayın hadi!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir