Microsoft, Viral Olan Öğretmene PC Hediye Etti

Microsoft, Word'ü kara tahtada tebeşirle çizerek sosyal medyada viral olan Ganalı öğretmene PC hediye etti!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Viral Olan Öğretmene PC Hediye Etti

Ganalı bir öğretmenin öğrencilere kara tahtada, tebeşirle çizdiği Microsoft Word'ü anlattığı bir fotoğraf, geçtiğimiz hafta sosyal medyada paylaşılmıştı. İlginç görüntü kısa sürede yayılmış, internetin ilgi odağı olmuştu.

Kamerunlu girişimci Rebecca Enonchong, fotoğrafın ortaya çıkmasından birkaç gün sonra takipçilerine fotoğrafın nerede çekildiğini sordu ve fotoğraftaki öğretmeni bularak Microsoft'tan öğretmene yardım eli uzatmasını istedi. Microsoft Afrika, bir tweet'inde teklifli şu sözleriyle kabul etti:

"Eğitimde dijital geçişi sağlamak için öğretmeleri desteklemek, bizim yaptığımız şeyin özü. Owura Kwadwo'yu ortaklarımızdan birinin sağlayacağı bir cihazla donatacağız ve MCE programımıza ve ücretsiz profesyonel geliştirme kaynaklarına erişmesini sağlayacağız."

Böylece Microsoft, öğretmene bir bilgisayar hediye edeceğini ve profesyonel eğitim hizmeti vereceğini Afrika Twitter hesabıyla açıklamış oldu. Enonchong, Microsoft'u biraz daha sıkıştırarak Kwadwo'nun tüm öğrencileri için bilgisayar istedi ancak Microsoft henüz bu isteğe cevap vermedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Siz adamsınız ya HELAL .

Helal olsun hem öğretmene hemde destekleyenlere ! Microsoft farkı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play